„Jau yra išdaužytų mokyklos langų. Labai blogai, kad mokyklos teritorija neaptverta“, – teigė Vydenių kaimo gyventoja.
„Žadėjo, kad pabėgėlių bus tik 150, bet šiandien jų atvežė dar daugiau“, – nerimavo moterys.
Žmonės atėjo į kultūros centro salę išreikšti savo nuomonę apie naujus gyventojus.
„Nežinome, kiek čia bus pabėgėliai, jokios informacijos apie tai mes negauname“, – sakė viena moteris.
„Iš pradžių sakė, kad atvykėliai čia 10 dienų izoliuosis. Vėliau feisbuke skaičiau, kad jie čia gali būti ir 2-3 mėnesius“, – pasakojo kita moteris.
„Nieko čia baisaus. Ir jie žmonės. Reikia padėti“, – tvirtino pozityviai nusiteikusi vietos gyventoja.
Tačiau dauguma gyventojų nėra patenkinti.
„Nieko gero čia nebus. Žada, kad atvykėliai bus tik laikinai. Aš tuo labai abejoju. Manau, kad jie čia liks ilgam, taip tęsis metai iš metų. Ką mes, paprasti žmonės, galime padaryti? Valstybei mūsų nuomonė neįdomi. Valdžia šneka, kad žmonių nuomonė yra svarbiausia.
Tačiau iš tiesų niekam žmonių nuomonė nerūpi. Lietuvoje yra žmonių, kurie irgi neturi stogo virš galvos. O migrantams viskas paduota, maistas nupirktas. Tai kodėl jiems nebėgti?“, – emocingai mintis dėstė jauna moteris.
„Miestelyje gyvena 278 žmonės. Dabar laikinai apgyvendino 150 pabėgėlių. Mes šeštadienį sužinojome, kad pas mus atvyks pabėgėliai, buvo paprašyta paruošti patalpas. Aš esu valstybės tarnautoja, gaunu nurodymą ir jį vykdau. Mes nenorime, kad jie eitų per sieną ir čia atvyktų“, – kalbėjo miestelio seniūnė.
„Tiek dieną, tiek naktį čia budi po aštuonis policijos pareigūnus. Yra dar ir Valstybės sienos apsaugos pareigūnų. Saugumas bus užtikrintas visą laiką“, – tikino policijos atstovas.
„Aš sodyboje dažnai gyvenu viena, su savo šuniukais. Norėčiau žinoti, kaip man elgtis, kaip jaustis saugiai, ką daryti, jei kieme atsiras vienas, du ar trys juodaodžiai. Ar man su šakėmis juos baidyti, ar arbatos pakviesti.
Norėčiau turėti kažkokį kontaktą, kad galėčiau vietoje kažkam paskambinti ir sulaukti pagalbos“, – dėstė moteris.
„Situacija yra nekontroliuojama. Man nesuprantama, kam pasieniečiams ginklai, jei jie negali apsaugoti sienos. Šiuos žodžius skiriu politikams. Turi būti vietiniai numeriai, kuriais galima paskambinti, jei į kiemą ateis penki atvykėliai ir paprašys arbatos. Mes norime šių numerių, kad būtų reaguojama tuoj pat. Mes neturime jokių garantijų, kad esame saugūs“, – neslėpė nerimo susitikime dalyvavęs vyras.
„Kaip jūs apsaugosite mus nuo atvykėlių, kai išleisite į kiemą? Jie nebus visą laiką uždaryti. Pasakykite mums, kaip mes galime saugiai gyventi?“ – klausė vyresnio amžiaus moteris.
„Tvora bus. Ji bus atvežta rytoj. Bus aptverta“, – žadėta vietos gyventojams.
Naujausi komentarai