Pajūryje antradienį dirbusi Vyriausybė ieškojo sprendimo, ką daryti su statiniais, kurie pripažinti neteisėtais. Konkretiems atvejams nagrinėti Vyriausybė nusprendė sudaryti specialią darbo grupę, kurioje dirbs skirtingų ministerijų ir teisėsaugos institucijų atstovai.
Premjero patarėjas Virgis Valentinavičius antradienio vakarą BNS sakė, kad darbo grupė aiškinsis galimybes negriauti konkrečių pastatų, jei juos statant pažeidimai padaryti ne dėl statytojo kaltės, o klaidų atsirado derinant statybų leidimus ir kitus dokumentus. Darbo grupė taip pat spręs, kaip tobulinti statybų reglamentavimą, kad tokių dilemų nekiltų ateityje.
Interviu Lietuvos radijui premjeras antradienį teigė, kad dėl griovimo pastatų, kurie iškilo nesilaikant galiojusios tvarkos ir be tinkamų leidimų, klausimų nekyla, tačiau yra ir sudėtingesnių situacijų, kai ydos dokumentuose išryškėja vėliau.
"(...) po visais projektais būna sudėti visi savivaldybės ar kitų institucijų parašai, o vėliau paaiškėja, kad iš tikrųjų buvo pasielgta ne visiškai apdairiai ir galbūt kuris nors pamatinis dokumentas nebuvo tinkamai sutvarkytas ir todėl nustoja galioti parašai, ir pastato statytojas atsiduria labai sudėtingoje situacijoje", - kalbėjo premjeras.
"Šią problemą mes matome kaip tikrai svarbią, kur reikia suderinti ir poreikį saugoti gamtą, bet kartu ir reikia suprasti, kad dėl tokios situacijos neturėtų galų gale nukentėti mokesčių mokėtojai, kuriems reikėtų atlyginti patirtą žalą, kurią patyrė tas statytojas, turėdamas visus parašus", - sakė A.Kubilius.
Neringos meras socialdemokratas Antanas Vinkus siūlė teismų sprendimų dėl pastatų nugriovimo vykdymui skelbti moratoriumą, bet, pasak V.Valentinavičiaus, ši idėja Vyriausybės pasitarime palaikymo nesulaukė.
"Teisinėje valstybėje tai yra neįmanomas dalykas", - po Vyriausybės pasitarimų Nidoje ir Palangoje BNS sakė premjero patarėjas.
Vyriausybei skirtame rašte kurorto meras teigė, kad dėl teismų sprendimų labiausiai kenčia savivaldybės gyventojai. Anot jo, 2008-2009 metais įsiteisėjo nemažai teismų sprendimų, įpareigojančių savivaldybę panaikinti jos priimtus teisės aktus ir nugriauti pažeidžiant įstatymus UNESCO saugojome teritorijoje pastatytus statinius.
Per spaudos konferenciją Nidoje antradienį meras sakė, kad užuot griovus nelegalius pastatus, kai kuriais atvejais juos būtų galima panaudoti socialinėms reikmėms.
"Tie, kurie iš dalies pažeidė (įstatymus - BNS), kaip aš buvau sakęs, - kai buvo suplanuoti du trys namai, pasistatė trimis ar keturiais daugiau - kaip atitinkama kompensacija (galėtų atitekti - BNS) Neringai. Esant sunkiai socialinio būsto problemai, esant situacijai, kada mes negalime prisikviesti specialistų į mokyklą ir kitur, kad iš dalies jie turėtų atiduoti tą kaip kompensaciją Neringos miestui socialinėms reikmėms", - dėstė A.Vinkus.
Pasak V.Valentinavičiaus, ministrai konstatavo, kad Nida ir Palanga susiduria su panašiomis nelegalių statybų problemomis. Tiesa, Palangoje specifinė problema yra ta, kad pasenęs specialusis planas, todėl ministrų kabinetas įpareigojo Finansų ministeriją kitų metų biudžete numatyti lėšų naujam planui parengti.
Naujausi komentarai