Šiais metais Vyriausybės kultūros ir meno premijos skirtos pedagogei, dailėtyrininkei Aleksandrai Aleksandravičiūtei, menininkams Žygimantui Augustinui bei Julijonui Urbonui, styginių kvarteto „Chordos“ nariams – Robertui Bliškevičiui, Arnui Karoliui Kmieliauskui, Vaidai Paukštienei bei Ievai Živilei Sipaitytei.
Taip pat laureatais pripažinti renginių režisierė, choreografė Leokadija Dabužinskaitė, režisierius, teatro ir kino aktorius Arvydas Dapšys, prozininkai ir dramaturgai Rimantas Kmita bei Herkus Kunčius, vargonininkė Renata Marcinkutė Lesieur, aktorė Eglė Eutropija Mikulionytė, muziejininkė Aldona Snitkuvienė bei kompozitorius, chorvedys Antanas Laimutis Vilkončius.
Renginio metu laureatus sveikino premjerė Ingrida Šimonytė, kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė, Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkė Rūta Kačkutė.
Premjerė laureatams teigė, jog, nepaisant šiuo metu vykstančio Rusijos karo Ukrainoje, sudėtingų ir dramatiškų apmąstymų, „meno ir kultūros žmonių balsas yra tai, kas atsveria kartais, atrodo, kylančią beprotybę, nežmoniškumą“.
„Yra daugybė kultūrai nusipelniusių menininkų, meno žmonių – visų jų įtraukti į šį sąrašą kiekvienais metais galimybės nėra. Bet man atrodo, labai svarbu, kad turime tokią tradiciją ir kasmet galime pagerbti kad ir labai nedidelę dalį šių žmonių, o per juos – ir visus tuos, kurie dirba kultūros ir meno srityje“, – išplatintame pranešime cituojama I. Šimonytė.
Premjerė nuoširdžiai dėkojo laureatams už jų prasmingus darbus ir pažymėjo, kad premijomis įvertinami ir rečiau plačiosios auditorijos bei žiniasklaidos dėmesio sulaukiantys kūrėjai, o ypač – jaunąją kultūros ir meno srities kartą ugdantys pedagogai.
Vyriausybės kultūros ir meno premija skiriama Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną ir ypatingus šios srities nuopelnus. Premijos dydis – 340 bazinių socialinių išmokų – 13 600 eurų.
Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų.
Naujausi komentarai