„Vakar mama pabėgo iš ligoninės, paspruko iš intensyvios priežiūros. Išsikvietė taksi ir nuvažiavo į Mažvydo biblioteką, kur vyko jos ir Agnės Marcinkevičiūtės sukurto dokumentinio filmo premjera.
Bandėm sustabdyt, siūlėm žiūrėk sveikatos, bet mama yra mama, ji turi savo eigą“, – pasakojo rašytojas.
„Šiaip nenustoju žavėtis ja ir galvoju, kad mama kilstelėjo „Žemaitės kartelę“ – jei Žemaitė rašytoja tapo būdama šešiasdešimties, tai mama sulaukus aštuoniasdešimties nutarė išmėginti jėgas kino režisūroje ir sukūrė šešis unikalius archyvinius dokumentinius filmus iš senų sąjūdinių VHS'ų, gulėjusių tėvuko lentynose. Kad niekam kitam neprireikė, tai paėmė pati su Agne ir padarė seriją filmų apie Atgimimo laikus.
Va – tokią mamą man sekasi turėt“, – didžiavosi V. V. Landsbergis.
Gruodžio 9 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centre vyko A. Marcinkevičiūtės filmo apie prof. Vytautą Landsbergį „Pirmininko diplomatija. Atkurtos Lietuvos kelias“ premjera. Kartu buvo pristatyta ir V. Landsbergio knyga „Lietuvos taika Šveicarijoje“.
Kaip rašyta renginio kvietime, dokumentiniame filme naudojama gausi archyvinė medžiaga iš V. Landsbergio vizitų į užsienio šalis ir tarptautinių organizacijų būstines, susitikimų su žurnalistais, Lietuvos, JAV, Lenkijos ir kitų šalių televizijos kanalų medžiaga, kalbų vaizdo įrašai. Filme atskleidžiama aktyvi ir sėkminga V. Landsbergio diplomatinė veikla sunkiausiu naujai atkurtos Lietuvos valstybės gyvavimo metu. Per išskirtinę Lietuvos politikos figūrą parodomas ir naujos valstybės kelias atgal į pasaulio valstybių šeimą.
Knygoje „Lietuvos taika Šveicarijoje“ V. Landsbergis žvilgsnį nukreipia į 1990 metų rugpjūtį vykusią tradicinę Europos lietuviškųjų studijų savaitę (ELSS).
Naujausi komentarai