Dienos rūpestis
Žemaitę - į kolekciją
Nors atsiskaityti senųjų laidų litais jau negalima, jų vis dar pasitaiko.
Vieno uostamiesčio prekybos centro kasos darbuotoja sutriko pirkėjui mokant senojo pavyzdžio litais. Pinigus ji priėmė, tačiau vėliau sužinojo, kad banknotai su Žemaitės, Motiejaus Valančiaus ir kitų šviesuolių atvaizdais jau išimti iš apyvartos.
Apie tai, kad nuo kovo 1 dienos senosios laidos pinigais atsiskaityti nebus galima, Lietuvos bankas gyventojus informavo prieš pusmetį. 1993 ir 1994 metų laidos banknotų turintys žmonės juos Lietuvos banko kasose gali nemokamai išsikeisti neribotą laiką. Pateiktą vieno lito senąjį banknotą banko darbuotojas jį pakeis vieno lito vertės naujos laidos moneta.
„Norinčiųjų išsikeisti senuosius banknotus į naujus antplūdžio nėra. Klaipėdoje grąžinta daugiau kaip po 200 vieno ir dviejų litų ir daugiau kaip 100 penkių litų vertės nebegaliojančių banknotų“, - informavo Lietuvos banko Kasos departamento Atsargų fondų apskaitos ir kontrolės skyriaus viršininkė Audra Elena Lapinskienė.
Prognozuoti, kiek negaliojančių banknotų sugrįš į Lietuvos banką, anot specialistės, sunku. Dalį susidėvėjusių kupiūrų gyventojai tiesiog išmeta, kitos patenka į numizmatų kolekcijas.
Prekybos centrų atstovai teigė, kad informuoti darbuotojus apie įsigaliojusią tvarką pasirūpino iš anksto.
„Iš apyvartos pinigai išimami ne pirmą kartą. Iki šiol nebuvo jokių nesklandumų, tad manome, kad ir dabar viskas vyks sklandžiai. Net jeigu kasininkė, pardavėja nepastebėjusi paims tokį banknotą, jį tikrai pastebės inkasatoriai“, - sakė bendrovės „Maxima LT“ atstovė ryšiams su visuomene Viktorija Jakubauskaitė.
1997 ir 2001 metų laidos 10 ir 20 litų bei 1998 ir 2003 metų 50 litų banknotai dar galios visus šiuos metus.
Naujausi komentarai