Žmonės piktinasi situacija pasienyje: negali grįžti namo? Pereiti į pagrindinį turinį

Žmonės piktinasi situacija pasienyje: negali grįžti namo?

2025-07-09 15:05

Lenkijos vidaus reikalų ministras pranešė, kad kontrolė Lietuvos pasienyje gali tęstis ir po rugpjūčio 5 d. Vis dėlto Lenkija žada panaikinti pasienio kontrolę, jei ją panaikins pirma patikras pradėjusi Vokietija.

Žmonės piktinasi situacija pasienyje: negali grįžti namo?
Žmonės piktinasi situacija pasienyje: negali grįžti namo? / E. Ovčarenko / BNS nuotr.

Lenkijos pareigūnai, kaip ir Lietuvos, ir toliau kruopščiai tikrina Lenkijos–Vokietijos pasienį kertančius automobilius. 

„Tai labai liūdna situacija. Ilgai kovojome, kad būtume Šengeno zonoje. Europos Sąjunga išsiplėtė 2004 metais. Tuo metu buvome labai laimingi, o dabar Vokietijos ir Lenkijos pasienyje vėl matome kontrolę“, – pasakojo vietos meras Tomasz Stefanski.

104 kilometrų Lenkijos ir Lietuvos siena tikrinama 13-oje vietų, o Lenkijos ir Vokietijos siena, kurios ilgis yra 467 kilometrai – net 52-uose pasienio punktuose. Vokiečiai piktinasi.

„Jie galėjo rasti vietą, kur abiejų šalių pareigūnai dirbtų vienu metu, o ne vieni čia, kiti ten. Susidaro spūstys – vokiečiai negali grįžti namo, arba lenkai negali nuvažiuoti į darbą Vokietijoje. Jei abi šalys būtų vienoje vietoje, abi dirbtų kartu – tai būtų geriausia. Juk esame bendruomenė, ar ne?“ – piktinosi moteris.

Automobilių patikra prie Lenkijos sienos

Tačiau būtent Vokietija pirma įvedė sienų kontrolę, tad Lenkija žada panaikinti pasienio kontrolę, jei kaimynė padarys tą patį.

„Valstybė turi teisę – kaip ir mes su Lietuva – išsiųsti atgal tą, kuris neteisėtai kirto sieną. Atstatome kontrolę, kad galėtume labai atidžiai patikrinti kiekvieną tokį atvejį. Daugiau nebebus taip, kad kiekvienas, neteisėtai kirtęs sieną iš bet kurios šalies – nesvarbu, ar iš Vokietijos, ar iš bet kurios kitos – bus siunčiamas į Lenkiją“, – teigė Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas.

Ir nors Lenkija iš pradžių tvirtino, kad kontrolė vyks tik mėnesį, Lenkijos vidaus reikalų ministras pareiškė, kad pasienio punktai gali išlikti ir po rugpjūčio 5 d.

„Kovojame su nelegalia migracija ir darome viską, kad šios nelegalios migracijos nebūtų. Tai yra tiesiog nusikaltimas – hibridinė Baltarusijos ir Rusijos priemonė prieš Lenkiją. Ne tik Lenkiją, bet ir Baltijos šalis bei Suomiją“, – sakė Lenkijos vidaus reikalų ministras Tomaszas Siemoniakas.

Kai kurios šalys, kaip pavyzdžiui Belgija, kontrolę padidino ne tik pasienyje, bet ir šalies viduje. Šie autobusai sustabdyti maždaug už 30 kilometrų nuo Prancūzijos sienos.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Šie patikrinimai yra būtini, nes matome, kad yra per daug nelegalios ir antrinės migracijos. Tai reiškia, kad čia bando patekti žmonės, kurie jau paprašė prieglobsčio kitoje valstybėje. Taip norime pasiųsti labai aiškią žinią, kad Belgija daugiau netoleruos nelegalios ir antrinės migracijos“, – tikino migracijos ministrė Anneleen Van Bossuyt.

Su nelegalia migracija kovoja ir kitos Europos šalys. Štai, per pastarąsias 3 dienas Kretoje ir netoliese esančioje saloje sulaikyta daugiau kaip 1,2 tūkst. migrantų iš Libijos.

Automobilių patikra prie Lenkijos sienos

Sekmadienį Graikijos pakrančių apsauga, vykdydama įvairias operacijas rajone, išgelbėjo daugiau nei 600 prieglobsčio prašytojų. Pirmadienį pranešta dar apie 230 netoli Kretos salos išgelbėtų migrantų.

Nuo metų pradžios Kretą pasiekė maždaug 8 tūkst. migrantų. Jie paprastai kelių šimtų kilometrų atstumą nuo Afrikos krantų iki Kretos įveikia netinkamomis plaukioti, paskubomis sukonstruotomis valtimis arba laužynuose patobulintais laivais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų