Piterboro Gladstauno pradinėje mokykloje Didžiojoje Britanijoje mokosi 440 vaikų ir nė vieno iš jų gimtoji kalba nėra anglų. Dauguma moksleivių kilę iš Pakistano, dalis iš Afganistano, taip pat Lietuvos ir Latvijos, bet brito nėra nė vieno, tašo „The Telegraph“.
Nepaisant kalbos barjero, mokyklos rezultatai yra geri ir Didžiosios Britanijos mokyklas prižiūrintys valdininkai teigia, kad dvikalbystė yra šios mokyklos privalumas, o ne trūkumas.
Ši mokykla vienintelė Didžiojoje Britanijoje, kur nė vienam moksleiviui anglų kalba nėra gimtoji.
Didžiosios Britanijos Švietimo departamento skaičiai rodo, kad 358 iš 440 Gladstauno mokyklos moksleivių gimtoji kalba yra urdų. 23 moksleiviai kalba oficialia Afganistano kalba – dari. Lietuvių kalba gimtoji yra 15 šios mokyklos vaikų, 11 – latvių. Dar šešiolika vaikų kalba kitomis kalbomis.
Praėjusią savaitę mokykla sulaukė gero įvertinimo iš šalies švietimo įstaigas prižiūrinčios organizacijos, nors dar pernai buvo įvartinta kaip „neatitinkanti reikalavimų“.
Mokyklos direktorė, 54 m. Christine Parker teigia, kad mokytojai pamokose stengiasi pakomentuoti, paaiškinti kiekvieną dalyką. Be to, siekiama, kad moksleiviai artimai bendrautų su bendraamžiais iš kitų vietos mokyklų.
Pasak jos, sunkiau mokytis sekasi tik tiems vaikams, kurių tėvai namuose anglų kalbos nemokė, bet į savo kalbą įterpdavo kelis angliškus žodelius.
Gladstauno mokykloje dirba 28 pedagogai, iš kurių 10 moka urdu kalbą, vienas – lenkų ir rusų kalbas.
Piterburo savivaldybės vaikų paslaugų skyriaus direktoriaus padėjėjas Jonathanas Lewis teigia, kad miesto gyventojai kalba 100 įvairių kalbų. Mokyklose vaikai, kuriems anglų kalba nėra gimtoji, 2008 m. sudarė 19 proc, o dabar – 35 proc.
Naujausi komentarai