2009 metais Lietuvoje buvo išaiškinta daugiau kaip 62,5 tūkst. atvejų, kai vairuotojai nevykdė kelio ženklų reikalavimų.
Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos duomenimis, tarp pažeidimų – ir atvejai, kai vairuotojai statė automobilius neįgaliesiems skirtose vietose. Policijos duomenimis, dažniausiai žmonių su negalia automobiliams skirtas vietas neteisėtai užėmė vairuotojai vyrai.
„Dažniausiai neįgaliųjų automobiliams skirtos vietos neteisėtai užimamos didmiesčiuose. Juose yra didžiausi automobilių srautai, todėl ši problema iškyla dažniau. Daugiausiai pažeidimų fiksuojame prie prekybos centrų, bankų, gydymo įstaigų ir valstybinių įstaigų. Už pažeidimus skiriama 50-100 litų bauda, tačiau ji atbaido toli gražu ne visus vairuotojus. Manome, kad daug veiksmingesnės priemonės - vairuotojų supratingumą skatinančios iniciatyvos. Dalis vairuotojų ženklus pažeidinėja ne piktybiškai, bet todėl, kad nesusimąsto apie nepatogumą, kurį jų veiksmai sukelia negalią turintiems žmonėms“, - sakė Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos viršininkas Gintaras Aliksandravičius.
Bendrovė „Rimi Lietuva“ kartu su Lietuvos žmonių su negalia sąjunga bei portalu www.neįgalieji.lt jau keturis mėnesius vykdo atidaus eismo akciją „Aš niekada neužimu neįgaliųjų vietos“. Akcijos metu minėtame portale apsilankė daugiau nei 16,5 tūkst. aktyvių piliečių. Dalis jų fotografavo ir įkėlė į sistemą neįgaliųjų vietas neteisėtai užėmusių automobilių nuotraukas. Svetainės sistema suteikia galimybę šias nuotraukas perduoti kelių policijai, jei to pageidauja nuotraukas įkėlę asmenys.
Pasak Lietuvos žmonių su negalia sąjungos prezidentės Rasos Kavaliauskaitės, nuo akcijos pradžios situacija prie prekybos centrų pagerėjo, tačiau kitose vietose problema išlieka opi.
„Norime atkreipti vairuotojų dėmesį, ar jų statomi automobiliai nepažeidžia taisyklių. Neįgaliųjų transportui skirtos vietos tikslingai įrengiamos arčiausiai prie įėjimo į įstaigas. Tai palengvina judėjimo ir kitas negalias turinčių žmonių buitį, nes tenka įveikti trumpesnį atstumą. Kai šios vietos užimtos, automobilį tenka statyti toliau, tačiau pagrindinė problema yra kita - įprastinės automobilių vietos nėra tokios erdvios, todėl pastatę jose automobilį neįgalieji neretai net negali iš jo išlipti, be to, dar reikia išsikelti iš automobilio vežimėlius, persėsti į juos“, - sakė R. Kavaliauskaitė.
„Akciją pradėjome „Rimi Hypermarket“ prekybos centrų aikštelėse geltonais stendais paženklindami neįgaliesiems skirtas automobilių stovėjimo vietas. Visų „Rimi“ tinklo parduotuvių radijas nuolat primena vairuotojams, kad automobilius statytų teisingose vietose. Nuo akcijos pradžios neteisėtai užimamų automobilių vietų sumažėjo 30 proc.“, - pasakojo „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Tony Holmbergas.
Naujausi komentarai