Pereiti į pagrindinį turinį

Įdomūs faktai apie automobilio saugos diržus

2013-06-25 13:02
Įdomūs faktai apie automobilio saugos diržus
Įdomūs faktai apie automobilio saugos diržus / Shutterstock nuotr.

Šiam nesudėtingam, tačiau efektyviam įrenginiui sukanka šimtas metų. Gali pasirodyti keista, tačiau saugos diržas iš pradžių buvo skirtas visai ne automobiliams.

Per šimtą metų – tiek laiko egzistuoja saugos diržai – jie spėjo išgelbėti daugybę gyvybių tiek ant žemės, tiek ir ore. Šiuolaikinių saugos diržų pirmtakai pasirodė dar 1800-aisiais, kuomet prasidėjo pirmieji nedrąsūs konstruktorių entuziastų bandymai pakilti į orą. Tačiau tik 1913 m. prancūzas Adolfas Pegu, atlikdamas „mirties kilpą“, iš tiesų prisitvirtino prie aeroplano sėdynės saugos diržu.

Automobiliuose dvidešimtojo amžiaus pradžioje saugos diržų montuoti net neketinta – greitis buvo nedidelis, automobilių – nedaug, o avarijos – itin retos.

Pirmieji saugos diržai automobiliuose atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jie buvo sumontuoti „Ford“ automobiliuose praėjusio amžiaus penktajame dešimtmetyje. Tai buvo vadinamieji „dvitaškiai“ diržai, panašūs į šiuo metu naudojamus lėktuvuose.

Kur kas efektyvesni pasirodė trijose vietose tvirtinami saugos diržai, išrasti Švedijoje penktojo dešimtmečio pabaigoje. Šiuolaikinių automobilių be šio saugumo įrenginio jau neįmanoma įsivaizduoti.

Lenktynininkai įprastai prisitvirtina specialiais „penkiataškiais“ diržais, kurie juos tvirtai prispaudžia prie automobilio sėdynės. Paprastam vairuotojui tokie diržai vargu ar patiktų – jais prisisegus beveik neįmanoma pajudėti. Tačiau kaip prisisegti įprastą saugos diržą, privalo žinoti kiekvienas, sėdantis prie automobilio vairo.

Naujausi komentarai

Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų