Pereiti į pagrindinį turinį

Aleksote rastos gaišenos - mangutų, lapių ir bebro (papildyta)

2010-11-17 17:58
Aleksote rastos gaišenos - mangutų, lapių ir bebro (papildyta) Aleksote rastos gaišenos - mangutų, lapių ir bebro (papildyta) Aleksote rastos gaišenos - mangutų, lapių ir bebro (papildyta) Aleksote rastos gaišenos - mangutų, lapių ir bebro (papildyta) Aleksote rastos gaišenos - mangutų, lapių ir bebro (papildyta) Aleksote rastos gaišenos - mangutų, lapių ir bebro (papildyta) Aleksote rastos gaišenos - mangutų, lapių ir bebro (papildyta) Aleksote rastos gaišenos - mangutų, lapių ir bebro (papildyta) Aleksote rastos gaišenos - mangutų, lapių ir bebro (papildyta)

Praėjus parai po to, kai griovyje Aleksote buvo rastos 19-os šunų gaišenos, Kauno policija nustatė asmenį, kuris sumetė gyvūnų kūnus į griovį. 

Trečiadienį paaiškėjo, kad griovyje rastos gaišenos - mangutų, lapių ir bebro.

Lapkričio 15-ąją Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams buvo pranešta apie griovyje prie Technikumo g. (Kaune) rastas devyniolikos gyvūnų gaišenas su nudirtais kailiais.

Centro policijos komisariato pareigūnai dėl žiauraus elgesio su gyvūnais (LR BK 310 str. 1 d.) pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Tyrėjai operatyviai nustatė asmenį, į griovį sumetusį minėtas gyvūnų gaišenas. 43-ejų metų kaunietis byloje apklaustas specialiuoju liudytoju.

Ar jam pareikšti įtarimus, bus sprendžiama tiktai atlikus rastų objektų tyrimus ir gavus oficialias ekspertų išvadas.

Papildyta:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad identifikuotos Kaune rastų gyvūnų gaišenų rūšys. Patologinius tyrimus atlikę mokslininkai nustatė, jog tai buvo 12 mangutų, 7 lapių ir 1 bebro maitos.

Atlikus tyrimus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Patologijos centre, nustatyta, kad visi gyvūnai buvo nušauti įvairaus kalibro šoviniais, vienam jų buvo suknežinta galva.
 
Surinkus ir išvežus laukinių žvėrelių gaišenas, Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos darbuotojai ėmėsi priemonių radimo vietai dezinfekuoti.
 
„Toks neatsakingas elgesys su gyvūnų gaišenomis gali turėti skaudžių pasekmių, sukelti užkrečiamųjų ligų protrūkius. Sumedžiotų gyvūnų ir žvėrių atliekų tvarkymas Lietuvoje yra reglamentuotas teisės aktais. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba yra informavusi suinteresuotas institucijas, kad sumedžiotų laukinių gyvūnų maitos gali būti vežamos į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą ištirti, po ko jos saugiai utilizuojamos.

Šiuo atveju medžiojusieji nepatikrino, ar gyvūnai nesirgo pasiutlige, tuo patys sau sukeldami pavojų. Gamtos teršimas gyvūnų gaišenomis atspindi žmonių kultūrą bei požiūrį į mus supančią aplinką. Raginame piliečius, pastebėjusius netinkamo elgesio su gyvūnais atvejus skambinti nemokama telefono linija 8 800 40403,“ – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Kiudulas.

Mangutas - populiariai vadinamas usūriniu šunimi - gali platinti pasiutligę, niežus. Šie gyvūnai anksčiau buvo aktyviai medžiojami dėl šilto kailio, tačiau sumažėjus jų kailių paklausai, verslo tikslu medžiojamas retai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų