Ateityje e.bilietu bus galima atsiskaityti už visas keliones Vilniuje Pereiti į pagrindinį turinį

Ateityje e.bilietu bus galima atsiskaityti už visas keliones Vilniuje

2012-08-14 20:03
Ateityje e.bilietu bus galima atsiskaityti už visas keliones Vilniuje Ateityje e.bilietu bus galima atsiskaityti už visas keliones Vilniuje Ateityje e.bilietu bus galima atsiskaityti už visas keliones Vilniuje Ateityje e.bilietu bus galima atsiskaityti už visas keliones Vilniuje Ateityje e.bilietu bus galima atsiskaityti už visas keliones Vilniuje Ateityje e.bilietu bus galima atsiskaityti už visas keliones Vilniuje Ateityje e.bilietu bus galima atsiskaityti už visas keliones Vilniuje Ateityje e.bilietu bus galima atsiskaityti už visas keliones Vilniuje Ateityje e.bilietu bus galima atsiskaityti už visas keliones Vilniuje Ateityje e.bilietu bus galima atsiskaityti už visas keliones Vilniuje Ateityje e.bilietu bus galima atsiskaityti už visas keliones Vilniuje Ateityje e.bilietu bus galima atsiskaityti už visas keliones Vilniuje Ateityje e.bilietu bus galima atsiskaityti už visas keliones Vilniuje Ateityje e.bilietu bus galima atsiskaityti už visas keliones Vilniuje Ateityje e.bilietu bus galima atsiskaityti už visas keliones Vilniuje

Vilniaus miesto savivaldybės vadovai žada, kad naujuoju elektroniniu transporto bilietu ateityje bus galima atsiskaityti už visas keliavimo sostinėje paslaugas - važiavimą autobusais, troleibusais, privačiais mikroautobusais ir automobilių stovėjimą.

„Ši kortelė nuo rugpjūčio 15 dienos keičia iki šiol galiojusius popierinius bilietus. Nors popieriniai bilietai galios iki metų pabaigos, tačiau perkant naujus bilietus mėnesinius arba vienkartinius bus naudojama ši kortelė. Ji vadinasi “Vilniečio kortelė„, tai yra naujasis e. miesto bilietas“, - antradienį pristatydamas pokyčius miesto viešojo transporto sistemoje žurnalistams sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Pasak mero, naujoji transporto paslaugų kortelė kainuos keturis litus. Pensininkams senieji elektroniniai bilietai į naujuosius bus keičiami nemokamai.A.Zuoko teigimu, su naująja kortele vilniečiai galės įsigyti įvairios galiojimo trukmės transporto bilietus - mėnesio ar kelių mėnesių, o miesto svečiai ar nedažnai važinėjantys viešuoju transportu turės galimybę įsigyti pusę valandos ar valandą galiojančius bilietus, su kuriais bus galima persėsti ir į kitą transporto priemonę.

„Pagaliau nuo 2007 metu su įvairiais sunkumais problema išspręsta ir Vilnius bus tarp tų civilizuotų miestų, kuriuose galioja būtent tokio tipo bilietų sistema. Pagaliau mes pasivijome Kauną ir Klaipėdą“, - sakė A.Zuokas.

Mero pavaduotojo, socialdemokrato Romo Adomavičiaus teigimu, iš viso naujosios sistemos įrengimas kainavo 12,5 mln. litų. Pasak jo, ateityje naujaisiais bilietais bus galima atsiskaityti ir Vilniuje kursuojančiuose privačiuose mikroautobusuose.

„Po rugpjūčio 15 dienos mikroautobusai kainuos 3,5 lito. (...) Todėl brangsta, kad sutartyse yra numatyta, kad mikroautobuso bilietas turėtų būti brangesnis negu viešojo transporto. Ta proporcija įrašyta į tarybos sprendimą, kuris buvo priimtas visai neseniai“, - sakė vicemeras.

„Visi, kas veža keleivius, taps vieningos sistemos dalimi, mikroautobusai taip pat bus e-bilieto sistemoje, su bilietu nereikės mokėti jokių grynųjų pinigų“, - teigė R.Adomavičius.

Iš pradžių elektroninius bilietus bus galima papildyti spaudos kioskuose, vėliau mieste atsiras 700 vietų, kuriose bus galima pasipildyti bilietą, taip pat atsiras galimybė tai padaryti naudojantis elektroninės bankininkystės sistemomis ar mobiliaisiais telefonais.

„Prieinate prie kiosko, sakote: “Įdėkite man šešis valandinius bilietus arba du pusvalandinius arba tiesiog įdėkite pinigų į šią kortelę„. Jūs pagal poreikį išsirinksite prie komposterio ir nuskaitysite tokį bilietą, kokio jums reikia“, - pasakojo R.Adomavičius.

A.Zuoko teigimu, ateityje e-bilietu bus galima atsiskaityti ir už automobilių stovėjimą.Anot A.Adomavičiaus, keleiviams, kurie į autobusus ar troleibusus įlips be bilieto, vairuotojai parduos specialius bilietus.

Miesto vadovai sulaukė nemažai klausimų dėl bilietų kainų.„Jūs, turėdami valandinį bilietėlį, galėsite važiuoti ir daryti persėdimus, taigi jūs taupysite. O mėnesinis bilietas kainuos 20 litų studentui, 50 litų pensininkui ir 100, tiems, kurie neturi nuolaidų. Tai pasakykite, 20 arba 50 litų už mėnesinį bilietą yra daug?“, - atsakė A.Zuokas.

„Mes skatiname mėnesinio bilieto pirkimą, tai yra kainodara tokia, o jeigu jūs esate turistas, kartas nuo karto įšokantis, tai nieko, mokėsite 2,5 lito“, - pridūrė jis.

R.Adomavičius teigė, kad apklausus viešojo transporto keleivius paaiškėjo, jog jiems svarbiau kokybė, o ne bilietų kaina.

„6 proc. pasakė, kad jiems yra svarbi bilieto kaina, 57 proc. pasakė - taip, mes naudotumėmės viešuoju transportu žymiai daugiau, jeigu būtų šiuolaikiškos priemonės, jei važiuotų greitai, jei tarpas tarp transporto priemonių nebūtų pusė valandos, o 5-6 minutės, ką dabar padarysime su greitaisiais autobusais. Dar labai svarbu keleivių aptarnavimo transporto priemonėje kokybė ir atmosfera, su kuria jie susiduria. Štai dalykai, kurie lemia, o ne kaina“, - dėstė vicemeras.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra