Jau ketvirtus metus vyksianti švarinimosi akcija „Darom“ balandžio 16 d. 10 val. vėl kviečia visus burtis į bendruomenes tvarkyti aplinką bei rūšiuoti atliekas.
„Darom 2011“ pagrindinis tikslas – kurti bendruomenišką visuomenę ir kartu pakeisti žmogaus mąstymą“, – sako vienas akcijos „Darom“ organizatorių Vytautas Krasnickas.
Kitas šių metų tikslas – ne tik tvarkingas kiemas, bet ir švari visa Lietuva.
Tad raginama telktis tvarkyti miestų apylinkių: miškų, paežerių, laukų. Šiam tikslui pasiekti reikalingi tvarkymo vietų vadovai, kuriais gali tapti kiekvienas savanoris – nuo moksleivio iki senjoro.
Jiems tereikia užsiregistruoti tinklalapyje.
Prie akcijos taip pat raginama prisidėti kuru, maistu, pirštinėmis bei maišais, tikimasi ir viešojo transporto bendrovių pagalbos, kurios padėtų pasiekti įvairius Lietuvos kampelius.
Dar vienas akcijos tikslų – kad kuo mažesnis atliekų kiekis pasiektų sąvartyną ir kuo daugiau jų būtų išrūšiuota ir priduota į atliekų perdirbimo bendroves. Akcijos metu atliekos bus rūšiuojamos į komunalines, elektronikos, antrines žaliavas bei padangas.
Šiemet akcija pasižymi novatoriškumu. Siekiant tobulesnės informacijos sklaidos dalyviams sukurta galimybė internetu žemėlapyje žymėti labiausiai užterštas vietoves. Išmaniuosius telefonus turintys žmonės gali žymėti vietas, kuriose yra didžiausios šiukšlių sankaupos.
Planuojama, kad bus pažymėta daugiau kaip 3 tūkst. tokių taškų, kurie atsiras interneto svetainės skyrelio „žymėk“ žemėlapyje. Kiekvienam pažymėtam taškui tvarkyti bus paskirta vadovauti po du žmonės, kurie rūpinsis, kad šiukšlės taškuose būtų surinktos ir išvežtos.
Kita „Darom 2011“ naujovė skatina pakartotinį naudojimą. Visi akcijos dalyviai raginami į talkos vietą atnešti savo ir draugų nenaudojamus mobiliuosius telefonus. Čia jie bus registruojami ir perduoti senus telefonus superkančiai bendrovei. Už senus telefonus surinkti pinigai bus skirti akcijos „Darom“ reikmėms finansuoti. Veikiantys ir specialistų atnaujinti telefonai bus atiduoti pakartotinam naudojimui, o neveikiantys – perdirbti.
Nuo 2008 m. tęsiamas projektas kasmet sulaukia vis daugiau entuziastų, norinčių matyti švaresnę Lietuvą.
Ši akcija pirmą kartą surengta 2008 m. Estijos savanorių. Tais pačiais metais Lietuvoje prie gamtos švarinimo prisidėjo keli tūkstančiai savanorių, o „Darom 2010“ jau talkino daugiau kaip 150 tūkst. dalyvių, kurie per dieną surinko daugiau kaip 6 tūkst. tonų šiukšlių.
Šiais metais tikimasi sulaukti daugiau kaip 200 tūkst. aktyvių Lietuvos piliečių.
Naujausi komentarai