Šurmuliuojančios kalėdinės mugės idėja Teatro aikštėje subliuško. Nameliuose net savaitgaliais teprekiauja vienas kitas verslininkas, o jų reikalavimai savivaldybei vis didėja.
Nemokamų namelių neužteko
Kalėdinės mugės organizavimas nesėkmingai vyko nuo pat pradžių. Verslininkai Teatro aikštėje turėjo įsikurti dar gruodžio 5-ąją. Viltasi, kad juos pritrauks tai, kad nei namelių nuoma, nei elektra nekainuos.
Tačiau vėliau susizgribta, kad verslininkai nėra atleisti nuo vietinės rinkliavos.
Mugės atidarymas buvo nukeltas beveik savaitei. Tačiau ir atleidus verslininkus nuo rinkliavos, devyni nameliai gyvybės neprisipildė. Praėjusį savaitgalį veikė tik keturi jų, užvakar – nė vieno.
Ketvirtadienį miesto mero Vytauto Grubliausko kabinete buvo aiškinamasi, kodėl verslininkai neprekiauja nameliuose, kurie miesto savivaldybei atsiėjo apie 10 tūkst. litų.
„Miestas savo įsipareigojimus įvykdė. Padarė tai, ką žadėjo. Negalėjome tik suorganizuoti sniego ir šaltuko. Jaučiame kartėlį, kad namukai nei alsuoja gyvybe, nei pritraukia prekeivių, o tuo pačiu ir klaipėdiečių į Teatro aikštę“, – dėstė meras.
Prekeiviai negavo pelno
Kalėdinę mugę organizavusios įstaigos „Klaipėdos šventės“ direktorius Remigijus Mockus aiškino, jog verslininkų priversti prekiauti negalima. Anot jo, pasiūlymai prekiauti buvo išsiųsti 100 tautodailininkų.
Dalis tą daryti sutiko, tačiau pirmosiomis dienomis pasimatė, kad tai daryti jiems neapsimoka.
„Pradėjome derinti, kiek dirbti nameliuose. Kartais juose prekiaujama, kartais ne“, – teigė R.Mockus.
Anot jo, kreiptasi ir Tautinio paveldo asociaciją. Ji tvirtino galinti dalyvauti kalėdinėje mugėje. Iš biudžetinių įstaigų tą daryti sutiko neįgaliųjų užimtumo centras „Lakštutė“.
Tačiau, R.Mockaus teigimu, abi įstaigos tvirtino neturinčios verslo liudijimų ir jų įsigyti negalinčios. Be šio dokumento prekyba nameliuose būtų nelegali.
Eglės ir namelių neužtenka
Į susitikimą atėję verslininkai teigė, kad Teatro aikštėje, kad atsirastų gyvybė eglutės ir namelių maža. Jie nori, kad kiekvieną dieną čia vyktų renginiai.
„Dėkoju, kad buvo sureaguota į mūsų pastabas. Turime gražiausią eglę, gražius namelius, tačiau to neužtenka. Gyvybę į Teatro aikštę galima atnešti, kai susijungs verslas, savivaldybė ir kultūra. Šiuo atveju pritrūko kultūros“, – tvirtino Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos pirmininkė Eugenija Odebrecht.
Verslininkai nuomone, vykstant mugei turėtų vykti renginiai. Anot jų, galėtų pasirodyti įvairių biudžetinių įstaigų ansambliai arba bent grotų muzika. Pastarąjį siūlymą žadėta įgyvendinti.
Klaipėdos savivaldybės Tarptautinių ryšių, verslo plėtros ir turizmo skyriaus vedėja Dalia Pleskovienė tvirtino, jog biudžetinės įstaigos buvo kviečiamos prisidėti prie mugės, tačiau kai kurioms tai ne lygis.
Pradės ruošti anksčiau
Verslininkai taip pat pastebėjo, kad reikėtų supaprastinti leidimų išdavimo procedūras. Taip pat, kad lauke negalima prekiauti pilstomu karštu vynu, o Teatro aikštė tamsi.
„Nežinau, kiek esame pajėgūs suformuoti inkubatorių verslininkams. Leisti muziką Teatro aikštėje reikia, nors didžiąją dienos dalį jos klausytų tik nameliai ir eglutė. Nelabai suvokiama, kad kažkam būtų ne lygis pasirodyti Kalėdinės mugės metu“, – pastebėjo meras.
Kadangi šiemet renginių suorganizuoti nepavyks, R.Mockus siūlė mugę organizuoti tik savaitgaliais. Tačiau atsirado verslininkų, kurie nori prekiauti kitą savaitę. Bus pakoreguotas tik mugės darbo laikas.
V.Grubliauskas pastebėjo, kad kalėdiniai mugei reikėjo pradėti ruoštis anksčiau – dar spalį.
„Tradicijas reikia formuoti. Kitąmet reikės pradėti ruoštis anksčiau. Bandysime įtraukti ir biudžetines įstaigas su savo atlikėjais, kad jos miestą prisimintų ne tik tada, kai reikia finansavimo“, – teigė meras.
Naujausi komentarai