Regioninio jaunimo projekto atstovai gruodžio 17 dieną Klaipėdos apskrities savivaldybių merams pristatė ilgai ruoštą rezoliuciją. Pats dokumentas apima bendras regiono nevyriausybinių organizacijų problemas, tačiau Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ pirmininkas Michailas Denisenko portalui kl.lt teigė, jog Klaipėdos miestas šioje srityje turi ir specifinių problemų.
Pasak M. Denisenko, per 2012 metus Klaipėdoje išnyko net 4 nevyriausybinės organizacijos. Pirmininko teigimu, to priežastis yra didėjanti emigracija ir mažėjantis studentų, stojančių į Klaipėdos aukštąsias mokyklas skaičius.
„Per 2012 metus Klaipėdoje nutraukė veiklą net 4 organizacijos. Žinant, tai, kad šiuo metu Klaipėdoje veikiančių jaunimo organizacijų buvo vos 30, tai procentas gan didelis“, - teigė pirmininkas.
M. Denisenko teigimu, Klaipėdoje labiausiai nepopuliarios yra ekologinės ir kultūrinės jaunimo organizacijos.
„Nelabai suprantu kodėl, bet mažiausiai populiarios yra ekologinės ir kultūrinės organizacijos. Žinant tai, kad ekologinėms organizacijoms veiklos nišos šiuo metu yra labai plačios, jų nepopuliarumą sunku paaiškinti. Po šių metų tokių organizacijų Klaipėdoje praktiškai nebeliks“, - kalbėjo M. Denisenko.
Taip pat Klaipėdos jaunimo organizacijų primininkas teigė, jog didelė bėda yra ir prastas kai kurių organizacijų vadovų požiūris į savo veiklą.
„Grėsmė šiuo metu yra iškilusi ne vienai organizacijai. Neseniai atlikome apklausą, kurios rezultatai parodė, jog motyvacijos veikti trūksta ne tik nariams, bet ir patiems organizacijų vadovams. Paprastai kalbant, dažnai tokiu atveju žmogus vadovauja tik dėl to, kad nėra daugiau kam vadovauti. Žmogus tiesiog nemato kažkokių pliusų savo veikloje“, – kalbėjo M. Denisenko.
Paklaustas, kodėl organizacijų atstovai rezoliuciją pateikė būtent savivaldybių merams, pirmininkas teigė, jog būtent komunikacijos tarp savivaldybės jaunimo reikalų tarybų ir nevyriausybinių jaunimo organizacijų pagerėjimas galėtų padėti produktyviau vystytis jaunimo organizacijoms Klaipėdos mieste. Taip pat, pasak M. Denisenko, į savivaldybių atstovus kreiptasi ir dėl jaunimo saviraiškos centrų steigimo.
„Visi suprantame, jog steigti daugiau saviraiškos centrų mieste pinigų nėra. Todėl mes merams pasiūlėme efektyviau išnaudoti kultūros centrus. Tai gal labiau tinka rajonams, tačiau šiuo metu pagal statistiką rajonų kultūros centruose yra išnaudojama tik 30 proc. visų patalpų. Tad mes ir pateikėme siūlymą, kad kai kuriuose iš jų būtų galima įkurdinti ir jaunimo saviraiškos centrus arba jaunimo organizacijas", - teigė M. Denisenko
Kaip teigiama organizacijos „Apskritasis stalas“ išplatintame pranešime, posėdžiui, kuriame buvo pristatyta rezoliucija, pirmininkavęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas patikino, jog jaunimo siūlymai nenueis į „tyrus“, tačiau paragino konkrečiais atvejais kiekvienoje savivaldybėje tobulinti siūlymus.
Naujausi komentarai