Skulptūrų parkas pretenduoja tapti viena svarbiausių miesto istorinių vietų, nes joje norima atstatyti paminklus žymiems žmonėms.
Taip sutarė prie apskrito stalo diskutavę garsūs uostamiesčio architektai, menotyrininkai, menininkai, savivaldybės atstovai.
Skulptūrų parkas dėl susiklosčiusių istorinių aplinkybių yra unikali miesto teritorija. Nuo 1820 iki 1959 metų joje veikė miesto kapinės, buvo palaidota daug žymių klaipėdiečių. Nuo 1977 metų greta senovinių kapinių įkurtas Skulptūrų parkas.
Nors diskusijoje apie Skulptūrų parko ateitį buvo išsakyta daug minčių, visi vieningai sutarė, jog reikia stiprinti šios teritorijos istorinę reikšmę. „Kitaip tariant, kalbėta, jog buvusiose kapinėse reikia atstatyti paminklus. Tuomet žinotume, kokie garsūs žmonės gyveno ir buvo palaidoti Klaipėdoje, ką jie nuveikė miesto labui.
Paminklai yra labai gražūs, tik juos reikia atstatyti, restauruoti. Visuomenininkas Dionyzas Varkalis teigė žinąs, kur yra užkasta daugiau paminklų, išvežtų iš šių kapinių. Juos taip pat reikėtų pastatyti į vietas“, - teigė Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus Skulptūrų parko vedėja Sondra Simanaitienė.
Diskusijoje taip pat sutarta, jog reikėtų kreiptis į Klaipėdos visuomenę, kad klaipėdiečiai pareikštų savo nuomonę, ar jie norėtų Skulptūrų parke matyti daugiau istorijos ženklų – atstatytų paminklų.
„Aišku, kad reikia visuomenės pritarimo. Jei bus nuspręsta atstatyti paminklus, tai kainuos, todėl reikėtų, kad prisidėtų ir klaipėdiečiai“, - neslėpė S.Simanaitienė.
Naujausi komentarai