Vidaus reikalų minsiterija (VRM) siūlo areštinę ir komisariatą Vilniuje statyti kaip viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektą, už pastatų priežiūrą 23 metus ir statybos darbus numatoma sumokėti iki 122,7 mln. litų.
Remdamasi galimybių studija ir ekspertų skaičiavimais VRM teigia, kad privatus sektorius koncesijos būdu šį projektą įgyvendintų 13,8 proc. pigiau negu valdžios sektorius.
Vyriausybei kitą savaitę posėdyje siūloma apsispręsti dėl partnerystės projekto įgyvendinimo, nustatyti pagrindines partnerystės projekto sąlygas ir suteikti Policijos departamentui įgaliojimus pasirašyti partnerystės sutartį su privačiu subjektu, laimėjusiu viešojo pirkimo konkursą, bei įgyvendinti šį projektą.
Pasak VRM, privačiam subjektui, laimėjusiam viešojo pirkimo konkursą dėl projekto įgyvendinimo, būtų perduoti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto 1-ojo policijos komisariato pastato Vilniuje, P.Vileišio gatvėje, ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinės Vilniuje, Birželio 23-iosios gatvėje, projektavimo, statybos ar rekonstrukcijos, remonto darbai, jų priežiūra ir ūkio paslaugų teikimas partnerystės laikotarpiu.
Partnerystės projekto santraukoje nurodyta maksimali planuojama sutarties vertė - 122,7 mln. litų skaičiuojant su pridėtinės vertės mokesčiu (PVM).
Už darbus areštinėje ir priežiūros paslaugas numatoma sumokėti per 85,6 mln. litų, komisariate - per 37 mln. litų.
„Įgyvendinus Partnerystės projektą, pagerėtų policijos sistemoje dirbančių pareigūnų darbo, taip pat sulaikytų asmenų laikymo areštinėje sąlygos, sumažėtų pastatų eksploatavimo, nusikalstamų veikų administravimo sąnaudos“, - aiškina VRM.
Numatoma, kad pasirašius partnerystės sutartį su privačiu subjektu policijos komisariatas ir areštinė būtų pastatyti ar rekonstruoti per dvejus metus privataus subjekto lėšomis, nurodytus pastatus po statybos ar rekonstrukcijos dar 23 metus savo lėšomis prižiūrėtų tas pats privatus subjektas.
Policijos departamentas už atliktus darbus ir suteiktas paslaugas privačiam subjektui mokėti pradėtų nuo trečių metų ir išmokėtų jam priklausantį atlygį per 23 metus.
Metinis sumos dydis neturėtų viršyti 5,4 mln. litų su PVM, skaičiuoja ministerija.
„Taikant valdžios ir privataus sektorių partnerystę ir mokant atlygį privačiam subjektui dalimis, būtų išvengta didelės finansinės naštos, kuri tektų valdžios subjektui vykdant įprastus viešuosius pirkimus“, - pažymi VRM.
Naujausi komentarai