Pereiti į pagrindinį turinį

Mažyliams skirtame baseine - konfliktas

2011-10-19 10:16
/ Shutterstock nuotr.

Šiurkštus elgesys ir atsainus požiūris į darbą – tuo piktinosi kūdikio mama, apsilankiusi mažyliams skirtame baseine. Gydymo įstaigos atstovų manymu, nepasitenkinimas dėl teikiamų paslaugų neturi nieko bendra su čia dirbančiais specialistais.

Kūdikį – į šaltą vandenį

Klaipėdos sveikatos priežiūros centre hidroterapijos užsiėmimus su keturių mėnesių kūdikiu lankiusi klaipėdietė Margarita Maksimenko buvo šokiruota čia dirbančios kineziterapeutės elgesio.

Porą mėnesių kartu su mažyliu į baseiną vaikščiojusi moteris prisiminė, kad atostogauti išėjusią darbuotoją pakeitė kita specialistė. Ji esą nuo pirmųjų dienų apstulbino savo bendravimo maniera bei šiurkštumu.

„Su mamomis specialistė kalbėjo taip, lyg šios būtų atėjusios pas ją į namus ir prašytų padirbėti su jų kūdikiais“, – pasakojo moteris.

M.Maksimenko užkliuvo ir tai, jog darbuotoja netikrino vandens temperatūros vonelėje, kurioje pliuškenasi mažieji pacientai. Vienai mamai paprašius šiltesnio vandens, atšauta, kad tik jos vaikui netinka tokia temperatūra. Kol atėjo pašnekovės eilė, vanduo jau buvo atvėsęs.

„Kol mamos dirbo pačios su savo vaikais, darbuotoja tuo tarpu stovėjo prie palangės ir valgė, net nesislėpdama nuo pacientų“, – piktinosi pašnekovė.

Kineziterapeutė esą nevengdavo laidyti šiurkščių komentarų baseiną lankančių mamų adresu. Šios savo nuoskaudomis pasidalydavo persirengimo kambaryje.

Prašymas sukėlė konfliktą

Moters kantrybės taurę perpildė konfliktinė situacija, kai dėl skaudančios rankos į kūdikio užsiėmimus ji atsivedė seserį. Kineziterapeutės buvo paprašyta pakartotinai parodyti pratimus, kad teta galėtų pakeisti negaluojančią mažylio mamą.

Užuot sulaukusi pagalbos, M.Maksimenko teigimu, ji buvo priversta išklausyti pasipiktinimų tirados. Tad nepasibaigus mankštai ji pasiėmė vaiką ir paprašė sugrąžinti iš anksto sumokėtus pinigus už kelis užsiėmimus.

„Kaip tokie žmonės gali dirbti su mažais vaikais, – baisėjosi mama. – Darbuotoja šioje vietoje matyt sėdi nuo Sovietų Sąjungos laikų, tad gali su visais kalbėti kaip tik panorėjusi. Geriau šią vietą užleistų jauniems specialistams“.

Po įsiplieskusio konflikto moteris kreipėsi į skyriaus vadovą. Pinigai už nelankytus užsiėmimus jai buvo grąžinti, o situaciją pažadėta išsiaiškinti.

Priklauso nuo požiūrio

Klaipėdos sveikatos priežiūros centro Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėjas Vladimiras Rožnovas pastebi, kad šioje konfliktinėje situacijoje – tik dalis tiesos.

Hidroterapijos užsiėmimus lanko tėvai su vaikais nuo dviejų savaičių iki šešerių metų. Vedėjo manymu, būtent dėl pacientų amžiaus neišvengiama konfliktinių situacijų – tėvai daug jautriau reaguoja į įvairias pastabas, o į teikiamas paslaugas žiūri pro didinamąjį stiklą.

V.Rožnovas paaiškino, kad kineziterapeutė per pirmuosius užsiėmimus parodo, kaip reikėtų mankštintis su mažyliu. Toliau viską privalo padaryti patys tėvai.

Tačiau, vedėjo teigimu, pastarieji laikosi kitokios pozicijos – jų manymu, jei sumokėjo pinigus, visą pusvalandį su vaiku privalo dirbti specialistas. Būtent tokia pozicija esą sukėlė ir minėtąją konfliktinę situaciją.

„Kineziterapuetė turėjo dirbti už mamytę. Bet mūsų specialistė negali vienam vaikui skirti tiek dėmesio, nes savo eilės laukia kiti“, – savo įvykių versiją pateikė vedėjas.

V.Rožnovas įsitikinęs, kad tėvai, suprantantys, jog su savo vaikais privalo dirbti patys, skyriaus darbu lieka patenkinti.

Skyriaus darbuotoją, dėl kurios neva šiurkštaus elgesio kilo konfliktinė situacija, V.Rožnovas apibūdino kaip profesionalią ir gerą specialistę. Poliklinikoje ji dirba 30 metų, tad, anot jo, jai nebūtina demonstratyviai termometru matuoti temperatūros.

„Vanduo turi būti kūno temperatūros, su laiku ji mažinama“, – paaiškino vadovas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų