Vilniečių pamėgtas sakurų parkas priešais Nacionalinę dailės galeriją šiandien pasipildė dar pusšimčiu japoniškų vyšnių. Tačiau tai – tik pavadinimas. Į Lietuvą jos atkeliauja iš Vokietijos medelyno.
Japonijos ambasada šiemet padovanojo Lietuvai dar penkiasdešimt pavasarį įspūdingai pražystančių medelių - japoniškų vyšnių, dažniau vadinamų sakuromis. Artimiausiomis dienomis jos bus susodintos Neries pakrantėje ir papildys prieš dešimtmetį įkurtą sakurų parką.
"Kiek girdėjau, išrinko labai neblogą rūšį, atsparias šalčiui, tikėkimės, lengvai prigis", – džiaugėsi Savivaldybės miestovaizdžio skyriaus vedėja Vaiva Deveikienė.
Naujosios sakuros kiek didesnės nei jau esančios parke. "Galėsime sukurti dar išbaigtesnį vaizdą: stengiamės medelius išdėlioti ne bet kaip mechaniškai, o paskirstyti taip, kad būtų kuo gražiau. Gal šlaite kitais metais ir būtų galima dar tęsti sodinimą, bet šiaip medelių ir dabar jau bus pakankamai", – svarstė ji.
V.Deveikienė nuramino, kad egzotiški medeliai į Vilnių atkeliavo ne iš Japonijos, o iš Vokietijos medelyno, todėl radiacijos tikrai neskleidžia.
"Nors gal reiktų visiems sakyti, kad iš Japonijos, tuomet niekas nevogtų", – juokėsi ji. Kaune sakurų parkas baigia išnykti tiek dėl šalnų, tiek dėl vagysčių.
"Pas mus nepastebėjome, kad žmonės vogtų. Dalis medelių natūraliai nunyko, tačiau nedaug. Svarstėme, gal reikia atsodinti, bet paklausėme eskperto Kęstučio Ptakausko, kuris turi pats įkūręs japonišką sodą, patarimo, jis apžiūrėjęs sakė, kad viskas gerai. Bent kol kas viską paliekame natūraliems procesams", – kalbėjo V.Deveikienė.
Sakurų sodas Vilniuje įkurtas 2001 metų spalį paminint Japonijos diplomato Chiuneso Sugiharos, rezidavusio Kaune ir karo metais išgelbėjusio apie 10 tūkst. Lietuvos, Lenkijos bei Vokietijos žydų, 100-ąsias gimimo metines.
Naujausi komentarai