Lietaus plakama Roberto Antinio skulptūra „Puskalnis“, kyšanti Neries krantinėje netoli Seimo rūmų, apaugo balandomis.
Pernai supilta kalva buvo apsodinta žole ir organiškai įsiliejo į aplinką. Šiemet apželdinimo procesas paliktas savieigai, todėl "Puskalnis" atrodo netvarkingas ir apleistas.
Paklaustas, ar sureaguos į Vilniaus mero Viliaus Navicko raginimus vilniečiams nusišienauti kiemus ir pats nupjaus daržo žolėmis apvytą „Puskalnį“, R.Antinis tik trūktelėjo pečiais: „Nesvarsčiau tų dalykų.“
Savo kūrinį jis sakė matęs prieš porą savaičių ir šis tada neatrodė nepadoriai apžėlęs. „Puskalnis“ gyvena savo gyvenimą. Žiemą būna apsnigtas, vasarą – apaugęs. Gamta daro savo ir aš tame nieko blogo nematau. Vyksta natūralūs procesai ir tiek – kaip viskas pasaulyje. Įvairovė – geras dalykas“, - svarstė R.Antinis.
Tačiau jis neatmetė galimybės, kad vieną dieną pats ims ir nušienaus išdygusias žoles. „Savo darbo juk nepaliksi visai likimo valiai“, - atsiduso skulptūros autorius.
Apie miesto valdžios ketinimus nugriauti „Puskalnį“, kaip ir kitas dvi skulptūras „Kratinės arką“ ir „Dviaukštį“, R.Antinis sakė nedaug težinąs.
„Vieną dieną griauna, kitą stato. Valdžios nuomonė keičiasi kas kelias dienas – neimu aš į galvą“, - kalbėjo R.Antinis.
„Puskalnis“ sukurtas iš metalo ir vamzdžių. Konstrukcijas sutvirtinus taip, kad jos laikytųsi stabiliai, skulptūra užpilta žemės sluoksniu, iš kurio darbininkai suformavo kalną. Iš po jo liko kyšoti tik vamzdžių ertmės – jos tarsi kalno akys, sujungiančios abu Neries krantus.
Mindaugo Navako "Dviaukštis", R.Antinio "Puskalnis" ir Vlado Urbanavičiaus "Krantinės arka" Neries pašonėje išdygo pernai Vilniui būnant Europos kultūros sostine.
Skulptūrų sukūrimą finansavo Kultūros ministerija, tam skirdama 300 tūkst. litų. Leidimas eksponuoti skulptūras buvo išduotas 2009 metams.
Todėl jau 2010-ųjų pradžioje užvirė diskusijos, ar skulptūras nugriauti. Kalbama, kad jos turėtų būti demontuotos iškart po to, kai Kultūros ministerija galutinai atsiskaitys su programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) projektų rengėjais ir bus baigtas viešosios įstaigis VEKS likvidavimas. Tada skulptūros iš VEKS pereitų į savivaldybės rankas ir taptų miesto nuosavybe. Vilniaus valdžia spręstų, ką toliau su jomis daryti.
Naujausi komentarai