Specialistai: su briedžiais mieste reikia susigyventi Pereiti į pagrindinį turinį

Specialistai: su briedžiais mieste reikia susigyventi

2011-11-16 19:10
Specialistai: su briedžiais mieste reikia susigyventi
Specialistai: su briedžiais mieste reikia susigyventi / Nerijaus Jankausko nuotr.

Specialistai klaipėdiečiams pataria susigyventi su mieste pasirodančiais briedžiais. Čia driekiasi jų migravimo takas. Išvengti laukinių gyvūnų nepadės nei jų iškėlimas, nei tvoros.

Briedžiai migruoja kasmet

Portalas www.kl.lt jau rašė, kad klaipėdiečius gąsdina Liepojos gatvėje pasirodantys briedžiai.

Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas tvirtino, kad minėtoje vietoje šie laukiniai gyvūnai jokia naujiena. Čia driekiasi jų migracijos kelias.

Briedžiai migruoja du kartus per metus – rudenį ir pavasarį į savo mitybos vietas.

Jų kelias driekiasi ir šiaurinėje, ir pietinėje miesto dalyje. Pirmojoje ties Liepojos gatve, pietinėje – Kairių poligonas, briedžiai pasirodo ir Jūrininkų prospekte.

V.Marozas pabrėžė, kad žmonės turi susigyventi šiais laukiniais gyvūnais.

„Tai istoriškai susiformavę briedžių migracijos keliai. Jei paklaustume šių gyvūnų, tai jie tikrai pasakytų, kad žmonės jiems maišo, o ne atvirkščiai. Panikos jokios nėra. Briedžių migracijos proceso nesustabdysime“, – tvirtino viršininkas.

Glostyti gyvūno nederėtų

V.Marozas pabrėžė, kad migruojantys briedžiai yra tingūs, neatsargūs ir taikūs gyvūnai.

Patys žmonių jie nepuola. Nebent patelė mato, kad kėsinamasi į jauniklį. Tad prie gyvūnų nederėtų eiti ir glostyti, o leisti ramiai praeiti gatvę.

Viršininkas pabrėžė, kad tvoros nebus kliūtis gyvūnams patekti į miestą. Šie jas peršoks. Autostradoje yra pastatytos tvoros, tačiau šiemet jau buvo partrenkti trys briedžiai.

Nepadės ir šių gyvūnų iškėlimas. Vietoje jų atsiras kiti ir gyvens savo laukinį gyvenimą.

Apie mieste pamatytą briedį klaipėdiečiai gali pranešti Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijai. Ši informuos gyvūnų globos tarnybą. Pastaroji padės briedžiai greičiau pereiti gatvę.

Tačiau, anot V.Marozo, briedžiai ilgai ant asfalto ir šaligatvių neužsibūna, nes nėra medžių ir žolės.

„Automobilių vairuotojai, gatvėje pamatę briedį turėtų pasignalizuoti, kad šie greičiau pereitų. Svarbiausia neviršyti greičio ir susidūrimo su gyvūnu nebus. Kliūtį pavyks apvažiuoti. Dažniausia tokių eismo įvykio priežastis yra greitis“, – teigė viršininkas.

Įplaukė į uosto teritoriją

Girulių miške iki Palangos gyvena 14-15 briedžių. Panašus jų skaičius turėtų būti ir Neringos miškuose. Būna, kai migruodami briedžiai iš Neringos perplaukia Kuršių marias.

V.Marozas prisiminė, kad pavasarį du briedžiai buvo įplaukę į uosto teritoriją. Jie nerado vietos, kur išlipti. Jie buvo baidomi, kol galėjo išlipti į krantą.

Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda pabrėžė, kad briedžius reikia baidyti protingai – į miško, o ne miesto pusę. Jis prisiminė, kaip prieš kelerius metus nuo universiteto viaduko nušoko briedis ir susilaužė kojas. Gyvūnas kankinosi pusę dienos, kol jį nušovė atvykę medžiotojai.

Pasak L.Dūdos, Liepojos ir Pamario gatvėse yra sustatyti ženklai, vairuotojus informuojantys apie laukinius gyvūnus. Jie bus pastatyti dar keliose vietose. Tačiau pabrėžė, kad ženklo ir stovas kainuoja apie 600 litų. Prie kiekvieno keliuko jų pastatyti nėra galimybių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra