Pereiti į pagrindinį turinį

Sprendžiama, ką daryti su Vilniuje susikaupusiomis bent 40 tonų medicinos atliekų

2011-06-06 20:55
Sprendžiama, ką daryti su Vilniuje susikaupusiomis bent 40 tonų medicinos atliekų
Sprendžiama, ką daryti su Vilniuje susikaupusiomis bent 40 tonų medicinos atliekų / Tomo Urbelionio (BFL) nuotr.

Vilniuje esančioje atliekų deginimo gamykloje pirmadienio popietę sostinės savivaldybės surengtame pasitarime spręsta, ką daryti su medicinos atliekomis, besikaupiančiomis jų deginimą sustabdžius Šiauliuose.

Administracijos direktorius Valdas Klimantavičius po pasitarimo, vykusio Lazdynų mikrorajone esančiose bendrovės "Senovė" patalpose, BNS sakė pamatęs "tragišką situaciją".

"Apžiūrėjime situaciją vietoje, situacija yra tragiška. Pagal savo kompetenciją priimsime sprendimus. Situaciją buitiškai įsivaizduokite taip - sandėliuojamos medicinos atliekos, kurios turėtų būti utilizuojamos pakankamai greitai. Jos ten sandėliuojamos jau "n" laiko, nes neveikia deginimo gamykla. Specialistai konstatavo, kad tokia situacija tęstis negali, jie konstatavo, kad jos yra yrančios ir jų transportuoti net niekur negalima", - dėstė savivaldybės administracijos vadovas.

Jo teigimu, "gamykla turi padaryti visus darbus, kad galėtų atliekas utilizuoti, o Aplinkos ministerija - priimti sprendimus, kaip tai padaryti užtikrinant normatyvus".
Savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vita Braškienė BNS anksčiau sakė, kad šiuo metu tokių atliekų sostinėje susikaupę bent 40 tonų. Jos daugiausia kaupiasi bendrovėse, surenkančiose atliekas iš ligoninių, bet nebegalinčiose jų vežti deginti į vienintelę šalyje pastaruoju metu tokių atliekų deginimu užsiėmusią bendrovę.

Vienintelė Lietuvoje pastaruoju metu medicinos atliekas deginusi bendrovė Šiauliuose jau maždaug dvi savaites jų nedegina - deginimas nutrauktas kilus konfliktui tarp gamyklą jungtinės veiklos pagrindu statančių bendrovių "Hafner Srl" bei "Senovė" ir statybų užsakovo - bendrovės "Toksika".

Pasak "Toksikos" generalinio direktoriaus Ramūno Peciulevičiaus, konfliktas kilo užsakovui pareiškus pretenzijas dėl projekto sąlygų galimai neatitinkančių įrenginių. Dėl bendrovių nesutarimų praėjusią savaitę Vyriausybėje vykusiame pasitarime "Toksikai" nurodyta inicijuoti ginčų komisiją ir joje spręsti nesutarimus su gamyklos statytojais.

V.Braškienės teigimu, kelias savaites išlaikytų atliekų į užsienį išvežti nebegalima.
"Galimas variantas perspektyvoje planuoti išvežti į užsienį, bet galbūt ne dvi savaites pastovėjusias atliekas", - sakė ji.

šalies gydymo įstaigos - Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos - BNS pirmadienį informavo, kad nepatiria didesnių nepatogumų dėl sustojusio medicinos atliekų deginimo Šiauliuose - atliekas pagal sutartis surenka tai įsipareigojusios atlikti bendrovės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų