Vilniaus miesto apšvietėjai tamsiuoju metų laiku sostinę žada apšviesti visais esamais žibintais.
Bendrovės „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai“ direktorius Juozas Bautkevičius teigė, kad sostinėje yra 620 automatizuotų elektros maitinimo punktų, kurie įsijungia ir išsijungia pagal apšvietimo lygį. „Kai šviesa gatvėje pasiekia 5 liksus, apšvietimas įjungiamas. O nukritus žemiau – išjungiamas. Todėl galite pastebėti, kad Vilniaus rytinėje dalyje rytais šviesa išjungiama anksčiau, o vakaruose – dar dega“, - aiškino įmonės vadovas.
Dar prieš porą metų dėl sostinės savivaldybės įsiskolinimų vakarais buvo uždegami kas antras, vėliau du iš trijų žibintų. Tačiau J. Bautkevičius pasakojo, kad nuo šių metų pradžios užžiebiamos visos gatvėse esančios lemputės. „Dabar skolų nebėra, todėl miestas apšviečiamas visu pajėgumu“, - tvirtino pašnekovas.
Tačiau gyventojai pastebi, kad ir šiemet Vilniuje ne visos gatvės ir keliai pakankamai apšviesti, o naudojamos lempos – pasenusios ir dvelkia sovietmečiu.
Šią savaitę savivaldybėje lankėsi italų įmonės „Gemmo“ atstovai, turintys patirties apšviečiant Italijos miestus, tačiau svečiai kol kas nieko konkretaus Vilniui nepažadėjo.
„Kol kas nieko konkrečiai Vilniui nepasiūlėme. Reikia apvažiuoti miestą, aplankyti gatves, surinkti informaciją ir tik tada galėsime nustatyti visas sostinės apšvietimo problemas, - kalbėjo įmonės direktoriaus pavaduotojas A.Bevilacqua. – Savivaldybės darbuotojams tik pasiūlėme keletą galimų sprendimų apšvietimo efektyvumui didinti, kurie yra susiję su lempų pakeitimu.“
Italas pasakojo, kad kol kas jiems žinoma problema yra lempų senumas, kurias pakeitus būtų galima pasiekti energijos sutaupymo. Tarp užsienio svečių išsakytų idėjų buvo akcentuojama ir „meniškas“ centre esančių istorinių pastatų bei objektų apšvietimas.
Išklausęs svečių iš Italijos prezentacijos, vicemeras Romas Adomavičius pristatė sostinės planus reorganizuoti miesto gatvių apšvietimo tinką ir pakeisti turimus šviestuvus į LED technologijų šviestuvus. Anot jo, miesto apšvietimą planuojama keisti ne atskirose miesto dalyse, bet visame mieste.
„Žinoma, centre situacija su apšvietimu yra geresnė, bet naujo apšvietimo reikia visam miestui“, - tvirtino R.Adomavičius. Tačiau jis negalėjo pasakyti, kada bus pradėtas gerinti apšvietimas sostinėje.
„Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklų“ direktorius J. Bautkevičius pritarė teiginiui, kad sostinės apšvietimo įrengimai yra beveik visiškai nusidėvėję, tačiau tuo pat metu teigė, kad miesto apšvietimo problemas reikėtų spręsti ne nuo lempų keitimo, o automatizuojant jų stebėjimą bei pasirūpinant elektros energijos taupymu.
Pašnekovo duomenimis, vienos dienos gatvių ir pastatų apšvietimas sostinėje vidutiniškai kainuoja apie 35 600 litų (13 mln. litų per metus). Liepos mėnesį šviesa mieste dega apie 5 valandas, gruodį – vidutiniškai 17 valandų.
Paklaustas, kuriose Vilniaus vietose sostinės gatvės ir kiemai yra prasčiausiai apšviesti, J.Bautkevičius aiškino: „Kiekviena gatvė pakliūna į tam tikrą kategoriją. Juk maža gatvelė Justiniškėse neturi būti taip pat ryškiai apšviesta, kaip Gedimino prospektas. Stengiamės užtikrinti, kad gatvių apšvietimas atitiktų gatvės kategorijos reikalavimus“.
Gatvių kategorijos, pagal kurias sprendžiamas reikalingas šviesos kiekis, yra nustatomos atsižvelgiant į transporto, pėsčiųjų srautą, gatvėje esančius pastatus ir jų svarbumą.
Europos krepšinio čempionato dekoracijos
Nors Europos krepšinio čempionatas jau seniai apleido sostinę, Gedimino prospekte vakarais vis dar galima matyti sostinės centrinę gatvę apšviečiančias dekoracijas. Vilniaus miesto savivaldybės atstovė spaudai Daiva Savickienė tikino, kad Europos krepšinio čempionatui užkabintos dekoracijos daugiau energijos nenaudos ir gatvės nebeapšvietinės. „Neuždegtos dekoracijos dar kabės iki Kalėdų. Jos bus pakeistos ruošiant žiemos švenčių papuošimus. Taip stengiamasi sutaupyti lėšų“, - kalbėjo sostinės savivaldybės darbuotoja.
Naujausi komentarai