Trys Seimo konservatoriai, tarp jų ir užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, siūlo steigti specialų fondą, kuris padėtų vystyti šiuo metu vieną silpniausių šalies regionų - Pietryčių Lietuvos.
Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys, parlamentaras Paulius Saudargas ir A.Ažubalis trečiadienį įregistravo Pietryčių Lietuvos regiono plėtros fondo įstatymo projektą.
Jame numatyta, kad į šį fondą būtų pervedamas 1 proc. akcizo pajamų, gautų už alkoholinius gėrimus ir apdorotą tabaką, o sukauptos lėšos naudojamos visiems Pietryčių Lietuvos regione vykdomiems projektams, išskyrus tuos, kurie vykdomi pagal kitas Vyriausybės programas, ir kuriais siekiama spręsti Pietryčių Lietuvos regiono užimtumo, ūkio plėtros, kultūros ir švietimo problemas.
Projekte apibrėžta, kad Pietryčių Lietuvos regioną sudaro teritorija, apimanti Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybių teritorijas.
Už fondo lėšas, anot projekto autorių, būtų galima plėtoti vietos bendruomenių veiklą, remti socialinius, sporto ir kultūros projektus, renovuoti viešuosius pastatus, įrengti žaidimų aikšteles vaikams, statyti naujas ir remontuoti senas ugdymo įstaigas.Fondą valdytų taryba, kurios sudėtį dvejiem metams tvirtintų Vyriausybė.
Ji būtų sudaroma iš 11 narių - po 1 atstovautų Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybėms, šių rajonų vietos bendruomenių asociacijoms ir septyni - valstybės valdymo institucijoms.Šis įstatymas turėtų įsigalioti nuo 2014 metų sausio 1 dienos.
„Regionas, kurį sudaro Vilniaus ir Šalčininkų rajonai, pagal pasaulines ir Europos Sąjungos šalių narių tendencijas, turėtų būti labiausiai ekonomiškai išvystytas dėl prie jo esančios valstybės sostinės, tačiau yra priešingai - regionas pagal daugelį socioekonominių ir kriminogeninių rodiklių atsilieka ne tik nuo prie kitų didmiesčių esančių administracinių rajonų, tačiau konkrečiais aspektais yra apskritai prasčiausioje situacijoje visoje Lietuvoje“, - teigiama projekto aiškinamajame rašte.
Anot projekto rengėjų, Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose didesnis nedarbas nei Kauno ir Klaipėdos rajonuose, mažesni darbo užmokesčiai, nusikalstamumas lenkia šalies vidurkį, Vilniaus rajono gyventojų dalyvavimas kultūros ir sporto renginiuose yra penkis kartus mažesnis nei Kauno rajone.
Naujausi komentarai