Kontrolieriai neskuba bausti vairuotojų, kurie nesusimokėjo už mašinų stovėjimą kiemuose. Sankcijos bus taikomos nuo kovo. Rinkliavos nesumokėję pažeidėjai gali pasinaudoti ir naujove – „užmaršumo“ mokesčiu.
Leidimų prašė ne visi
Rinkliavos už automobilių stovėjimą pakeitimai įsigaliojo nuo sausio. Pagal jos klaipėdiečiai už mašinų stovėjimą turi susimokėti ir daugiabučių namų kiemuose. Miesto valdžia stebi situaciją, analizuoja nusiskundimus. Žiūrima, kaip reikėtų patobulinti rinkliavos tvarką, kad nekiltų jokių nesusipratimų.
Klaipėdos savivaldybė centrinės miesto dalies gyventojams jau išdavė 300 metinių leidimų statyti automobilius daugiabučių namų kiemuose ir 200 metrų spinduliu aplink namą.
Dar yra pateikta 400 prašymų jiems gauti. Tačiau, anot Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorės Juditos Simonavičiūtės, iš viso yra numatyta gyventojams išduoti 1 tūkst. 500 litų leidimų.
Metinis leidimas pirmajam automobiliui centrinės miesto dalies gyventojui kainuoja 5, antrasis 250 litų.
„Dar daug gyventojų nesikreipė dėl leidimų. Reikės laiko, kol jie viską susitvarkys. Pirmasis šių metų ketvirtis yra toks pereinamasis“, – tvirtino J.Simonavičiūtė.
Kyla daug klausimų
Pasak savivaldybės vadovės, lengvatiniai leidimai bus išduodami ir gyventojams, prie kurių namo yra priskirtas kiemas, bet yra mažas ir jame nesutelpa visi automobiliai.
Taip pat bus atsižvelgta į centrinėje miesto dalyje gyvenančių vyresnio amžiaus žmonių, kuriems reikalinga artimųjų pagalba, prašymus. Bus sudarytos sąlygos įsigyti leidimus jų artimųjų mašinoms. Ateityje tokia grupė asmenų turėtų būti apibrėžta ir rinkliavos tvarkoje.
Anot direktorės, šiek tiek kitokia situacija nei gyventojų yra su centrinėje miesto dalyje įsikūrusiomis įmonėmis. Dauguma jų dar nesikreipė dėl leidimų automobiliams statyti. Jie tvarkosi dokumentus.
Kol kas kontrolieriai nebaus vairuotojų, kurie neturi leidimų statyti mašinas daugiabučių namų kiemuose ir nesumokėjo rinkliavos. Pasak viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktoriaus Gintaro Neniškio, kol kas jie užsiima informavimu, nes gyventojams iškyla daug klausimų.
Minėti pažeidėjai nebus baudžiami ir vasarį. Šį mėnesį bus skiriami tik įspėjimai. Skirti nuobaudas pažeidėjams planuojama nuo kovo.
Aikštelėse – daugiau mašinų
G.Neniškis pabrėžė, kad naujoji rinkliavos sistema pasiteisino. Anot vadovo, vis daugiau mašinų statoma vadinamojoje mėlynojoje zonoje: aikštelėse prie buvusio tabako fabriko, Jono kalnelio, Daržų gatvėje prie buvusios Vydūno mokyklos.
„Tikslas pasiektas. Transporto priemonės laikomos ten, kur turėtų būti. Jos pasitraukė iš kiemų, gatvių, nuo žaliųjų vejų“, – pastebėjo direktorius.
Tačiau, anot vadovo, kyla ir tam tikrų klausimų. Kai kuriose vietose neaišku, kuri kiemo dalis yra valstybinė žemę, o kuri priskirta namui.
Įsigaliojus pokyčiams, savivaldybė sulaukia daugiau prašymų iš valstybinių įstaigų ir privačių įmonių. Pirmosios prašo šalia jų gatvėje įrengti trumpalaikio stovėjimo vietas, antrosios – nori rezervuotų.
Naujas mokestis pasiteisino
Nuo sausio rinkliavos už automobilių mokėjimą nesumokėję vairuotojai turi galimybę vietoje baudos sumokėti vadinamąjį užmaršumo mokestį – už stovėjimą visą dieną.
Pastarasis raudonojoje zonoje yra 30, geltonojoje – 20 litų, kai bauda už rinkliavos nesumokėjimą siekia 40 litų. Apie tokią galimybę pažeidėjai yra informuojami, ant lango stiklo užklijavus lapelį.
Jų mašina yra nufotografuojama. Vadinamąjį užmaršumo mokestį jie turi sumokėti tą pačią dieną. Pervedant pinigus į nurodytą sąskaitą reikia nurodyti ir mašinos, už kurios stovėjimą nesumokėta, valstybinį numerį. Pagal jį pažeidėjas išbraukiamas iš juodųjų sąrašų.
„Vadinamasis užmaršumo mokestis labai pasiteisino. Pirmą savaitę iš 182 pažeidėjų jį vietoje baudos pasirinko 103. Pinigai surenkami iš šio mokesčio keliauja į rinkliavos fondą“, – aiškino G.Neniškis.
Pasak Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Kristinos Vintilaitės, vadinamasis užmaršumo mokestis vairuotojams padeda išvengti ir biurokratinių procedūrų.
Surinko daugiau lėšų
Pernai Klaipėdos savivaldybė iš rinkliavos už automobilių stovėjimą surinko 2 mln. 100 tūkst. litų. Užpernai – 1 mln. 900 tūkst. litų. Šiemet planuojama surinkti 2 mln. 400 tūkst. litų.
Šios lėšos naudojamos viešojo transporto infrastūrai gerinti, rinkliavos administravimui.
„Tikrai neturime tikslo surinkti kuo daugiau pinigų iš rinkliavos“, – pabrėžė J.Simonavičiūtė.
Lėšos, kurios surinktos iš mokesčio už automobilių stovėjimą, naudojamos
Naujausi komentarai