Santa Klaroje (Kalifornija, JAV) esančio „Intel„ tyrimų padalinio specialistai sukūrė sistemą „StressSense“, kuri skirta išmaniesiems telefonams ir gali įvertinti vartotojo emocinę būseną.
Programa veikimo principas gana paprastas. Iš pradžių išmaniojo telefono savininkui ramiai, atsipalaidavus garsiai perskaityti tekstą, kurio skaitymas trunka apie tris minutes, o jo dėka suformuojamas žmogaus „skaitmeninis portretas“. Vėliau išmanusis telefonas lygins vartotojo balsą su etaloniniu, fiksuodamas eilės parametrų pokyčius – kalbėjimo spartą, dažnių spektrą ir t.t. Šių duomenų pagalba sistema padarys išvadą, ar žmogus yra stresinėje būsenoje, ar ne.
Testavimų rezultatai parodė, jog aplikacija „StressSense" sugeba atpažinti žmogaus emocinę būseną maždaug 81% tikslumu uždarose patalpose ir 76% tikslumu atvirose vietose, kur garso kokybė paprastai būna žemesnė dėl pašalinių triukšmų.
Kūrėjai šiuo metu ketina išleisti „StressSense„ kaip priedą, skirtą „Android“ programai „BeWell„, kuri naudoja integruotą į mobilų įrenginį akselerometrą ir GPS imtuvą bei taip matuoja vartotojo aktyvumą paros laikotarpiu. Manoma, jog „StressSense“ sugebės analizuoti balsą ir telefoninių pokalbių metu ir, galbūt, įspėti apie galimus aštrius pasisakymus, kuriuos vartotojas gali išsakyti stresinės situacijos metu.
Naujausi komentarai