Karvės bandoje turi geriausias drauges, nuo kurių atskirtos liūdi. Tokią tyrimo išvadą paskelbusi mokslininkė tikisi, kad jos atradimas padės pagerinti išmilžį.
Krista McLennan iš Northamptono universiteto, atlikdama savo doktorantūros darbą, skaičiavo karvių širdies dūžius ir stebėjo hormono kortizolio lygį, kai šios buvo vienos, su anksčiau nematyta kita karve arba karve, su kuria iki tol praleido daugiausia laiko.
Kiekvienu atveju karvė būdavo paliekama trisdešimčiai minučių, jos širdies ritmas užfiksuojamas kas penkiolika sekundžių, rašo britų „The Daily Mail“.
Bandymai parodė, kad karvės - labai socialūs gyvūnai, dažnai bandoje suformuojantys artimus ryšius su „geriausiais draugais“.
„Kai telyčaitės būdavo su mėgstama drauge, jų streso lygis sumažėdavo, palyginti su tuo metu, kai jos laiką leido su nepažįstama karve“, - sakė K. McLennan.
„Jei padrąsintume ūkininkus stebėti, kurios karvės kurias mėgsta, tai gali duoti realios naudos, pavyzdžiui, padidinti išmilžį ir sumažinti gyvūnų patiriamą stresą, kas labai svarbu jų gerovei“, - teigė ji.
K. McLennan teigė bendravusi su augintojais, kurie pastebi, jog tarp atskirų karvių bandoje užsimezga glaudesni ryšiai, jos kartu praleidžia daugiau laiko.
Tačiau tyrėja pabrėžė, jog galvijai dažnai atskiriami, kai pervaromi iš vienos vietos į kitą.
„Mes žinome, kad karvių pergrupavimas yra problema, nes gyvūnai, bandydami integruotis į naują grupę, patiria didelę įtampą“, - teigė K. McLennan.
„Kaip suprantu, karvės yra kaip žmonės. Kai kurios gali mėgti būti vienos, o kitos - ne“, - komentavo Trevoras Fossas, žemės ūkio organizacijos NFU regiono vadovas.
Naujausi komentarai