Metų metus mokslininkai galvojo, kad apie 2012 metus saulė pasieks savo veiklos maksimumą – laikotarpį, kai saulė bus aktyviausia, tačiau naujausi mokslininkų spėliojimai teigia, kad gali būti ir atvirkščiai, rašo news.yahoo.com
Pasak paskutinių trijų mokslinių tyrimų, kurie buvo paviešinti antradienį JAV, ekspertai tiki, kad įprastinis saulės veiklos ciklas pasikeis ir saulės aktyvumas gali sumažėti iki tokio, koks buvo septynioliktame amžiuje.
Spėlionės paremtos trūkstamomis mineralų srovėmis, dingstančiomis saulės dėmėmis ir mažėjančiu saulės aktyvumu ties žemės poliais, teigė Nacionalinės saulės sistemos observatorijos ir Oro pajėgų tyrimo laboratorijos ekspertai.
„Tai labai netikėta ir neįprasta, - sako Frankas Hillas, Saules sinoptikų tinklo direktorius, - tačiau duomenys sindikuoja, kad saulės dėmių ciklas gali pereiti į „miego“ stadiją“.
Saulės aktyvumas kyla ir krenta kas vienuolika metų.
Ekspertas teigia, kad ši naujiena labai svarbi, nes saulės aktyvumo ciklai sukelia kosminius vėjus, kurie turį įtakos moderios technologijos veiklai ir gali prisidėti prie klimato kaitos.
Mokslininkai spėlioja, ar šis saulės neaktyvumas nesukels dar vieno “mažojo ledynmečio”, koks buvo “užklupęs” pasaulį 1645-1715 metais. Tačiau temperatūros sumažėjimas, kuris gali būti sukeltas, saulės “miego”, nebus toks ženklus, kad neutralizuotų šiltnamio efektą sukeliančių dujų žalą, įsitikinę mokslininkai.
Naujausi komentarai