Mokslininkai nustebę - nebenaudojamas palydovas UARS, turėjantis nukristi į Žemę rugsėjo 24 d. pagreitėjo ir dabar jo tikimąsi jau diena ankščiau.
Tai jau antras kritimo paankstinimas šiam šešias tonas sveriančiam palydovui. Prieš dvi savaitės NASA mokslininkai buvo paskaičiavę, kad palydovas turėtų nukristi spalio pradžioje.
NASA orbitinių šiukšlių specialistas Markas Matney pasakojo, kad „palydovo greitėjimas greičiausiai susijęs su pastaruoju metu vykstančiais padidėjusiais Saulės ultravioletinių spindulių pliūpsniais“.
Radiacijos padidėjimas išpūtė Žemės atmosferą ir taip padidino Žemės trauką palydovui.
Palydovo nukritimas neturėtų gąsdinti. NASA tikina, kad didesnė palydovo dalis sudegs atmosferoje, bet kiek daugiau nei 500 kg sveriančių palydovo detalių visgi pasieks Žemę. Didžiausia viena detalė, kuri rėšis į Žemę bus UARS korpuso dalis, sverianti apie 150 kg.
„Kol kas dar nėra aišku, kur tiksliai nukris palydovas“, - pasakojo M. Matney. Anot NASA, tikslesnę vietą, kur palydovas galėtų nukristi, mokslininkai galės nustatyti likus dviem valandom iki to laiko, kai jis pasieks Žemės atmosferą. Kritimo metu palydovas turėtų palikti daug plika akimi regimų švytėjimų, o degantis korpusas gali palikti ilgą „uodegą“ danguje.
„Panikuoti tikrai nėra dėl ko. Tikimybė, kad jis pataikys būtent į jus (jei gyvensite būtent toje vietoje kur jis kris), yra viena iš 3200. Tai yra daug mažesnė galimybė nei kiti kasdieniai pavojai, kuriems neteikiame ypatingos reikšmės“, - ramiai kalbėjo mokslininkas.
Naujausi komentarai