Rokiškyje esančiame Liongino Šepkos medžio skulptūrų parke praeivis antradienį pastebėjo pusantro metro tigrinį pitoną. Aplinkosaugininkai mano, kad gyvūnas pasižvalgyti po miestą iššliaužė pro šeimininkų per karščius atvertą langą.
„Žmogus pastebėjo kažkokį gyvūną šliaužiantį, paskambino policijai, jie nuvažiavo, vienas drąsus žmogus buvo, nebijojo jo į rankas paimti ir įkišo į maišą. Aš nuvažiavau, maišą pasiėmiau, o iš manęs jį vakar perėmė gyvūnų globėjai iš Kauno“, - trečiadienį pasakojo Rokiškio rajono agentūros aplinkosaugininkas Valdas Pavilonis.
Anot jo, manoma, kad gyvūnas į laisvę greičiausiai iššliaužė pro langą, kurį šeimininkai paliko atvirą per karščius.
„Kol kas niekas, ieškodamas pitono, nei į policiją, nei į mus nesikreipė. Panašu, kad jis galėjo būti laikomas nelegaliai - tokiems gyvūnams reikia specialaus leidimo. O jei buvo laikomas nelegaliai, tai šeimininkas ir neatsiras“, - sakė V. Pavilonis.
Tigriniai pitonai - nenuodingi smaugliai, vidutiniškai užauga iki trijų ir daugiau metrų ilgio. Gamtoje gyvena Pakistane, Indijoje, Šri Lankoje, Bangladeše, gali būti sutinkami Birmoje. Jie apibūdinami kaip pasyvūs gyvūnai, tačiau yra puikūs plaukikai. Pasaulyje nėra oficialiai patvirtintų atvejų, jog būtų užpuolę žmones, tačiau maitinasi žinduoliais, paukščiais, reptilijomis. Po maitinimosi gali badauti ištisas savaites ar mėnesius.
Tigriniai pitonai medžiojami dėl jų odos, kai kuriose kultūrose vertinama jų mėsa, todėl šios rūšies būklė nuolat stebima, manoma, kad jai gresia pavojus išnykti.
Naujausi komentarai