Pereiti į pagrindinį turinį

Rusija gailisi didžiausią dėmesį skyrusi pilotuojamoms misijoms

2011-08-12 13:13
Rusija gailisi didžiausią dėmesį skyrusi pilotuojamoms misijoms
Rusija gailisi didžiausią dėmesį skyrusi pilotuojamoms misijoms / SpaceX nuotr.

Naujasis Rusijos kosmoso agentūros vadovas ketvirtadienį pareiškė, kad per daug dėmesio skiriama pilotuojamiems kosminiams skrydžiams.

Anot jo, reikia padidinti finansavimą projektams, duodantiems apčiuopiamą grąžą, praneša naujienų agentūra AFP.

„Roskosmos“ vadovas Vladimiras Popovkinas viena pirmųjų interviu teigė, kad agentūra beveik pusę savo biudžeto skiria pilotuojamiems skrydžiams ir pažymėjo, kad jau nebeužtenka vien paleisti žmogų į orbitą.

„Deja, „Roskosmos“ vienu metu buvo labai didelis poslinkis pilotuojamų kosminių skrydžių link. Pilotuojamų skrydžių programų biudžetas sudaro beveik pusę visos agentūros biudžeto“, – dienraščiui „Kommersant“ kalbėjo jis.

„Jei pilotuojami kosminiai skrydžiai duoda rezultatų, tai naudinga. Tačiau jei žmogus tik nori būti orbitoje, tuomet nelaikau to naudinga veikla. Tai turi duoti grąžą“, – sakė V. Popovkinas.
Rusija šiemet žymėjo pirmojo pilotuojamo kosminio skrydžio, kurį atliko Jurijus Gagarinas, 50-metį. Be to, ji išdidžiai prisiėmė vienintelės šalies, galinčios gabenti žmones į Tarptautinę kosminę stotį, vaidmenį, kai NASA užbaigė savo daugkartinių erdvėlaivių programą.

Tačiau „Roskosmos“ vadovo pavaduotojas Vitalijus Davydovas sukėlė šiokios tokios sumaišties, kai praėjusį mėnesį pareiškė, kad TKS 2020 metais turėtų būti nuleista ir nuskandinta, nors šios datos projekto tarptautiniai partneriai dar nepatvirtino.

V. Popovkinas nekomentavo TKS gyvavimo trukmės, tačiau leido suprasti, kad, anot jo, mokslininkai jau visiškai ištyrė orbitinių skrydžių įtaką žmonėms.

Jo teigimu, nuo J. Gagarino skrydžio 1961 metais, Rusijos ir sovietų mokslininkai „aptiko, tyrė ir išsprendė beveik visas problemas, susijusias su žmonių buvimo 300–350 tūkst. kilometrų virš Žemės“.

Tad, pasak jo, „jokių didelių sunkumų pilotuojamiems projektams artimajame kosmose nekyla“.

„Žinoma, Rusija turi įsipareigojimų TKS, kuriuos reikia vykdyti, tačiau „Roskosmos“ ketina padidinti finansavimą projektams, kurių tikslas – kurti komunikacijos, navigacijos ir meteorologijos sistemas“, – sakė V. Popovkinas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra