Rusijos Marso zondo „Phobos-Grunt“ fragmentai ant Žemės gali nukristi sausio 15-ąją, teigia Rusijos karinių kosmoso pajėgų atstovas.
„Pagal trečiadienio ryto situaciją, „Phobos-Grunt“ fragmentai turėtų nukristi 2012 metų sausio 15 dieną. Galutinė data gali keistis priklausimai nuo išorinių faktorių“, – teigė Aleksejus Zolotuchinas, kurį cituoja naujienų agentūra „Interfax“.
165 mln. dolerių kainavęs zondas, turėjęs keliauti į Marso palydovą Fobą ir iš jo pargabenti dirvožemio pavyzdžių, po pakilimo lapkričio 9 dieną taip ir nepaliko Žemės orbitos, praneša naujienų agentūra AFP.
Karinių kosmoso pajėgų stebėjimo centras lapkritį prognozavo, kad zondas, kuris pamažu leidžiasi žemyn ir lėtėja, į Žemę sugrįš sausį ar vasarį.
Kosmoso pajėgų atstovas spaudai A. Zolotuchinas teigia, kad dabar zondas aplink Žemę skrieja maždaug 184–224 kilometrų aukštyje.
Rusijos kosmoso agentūra gruodį teigė, kad 13,5 tonų zondas į Žemę nukris tarp sausio 6 ir 19 dienos, tačiau tikslų laiką bus galima prognozuoti tik likus kelioms dienoms iki sugrįžimo.
Anot jos, Žemę turėtų pasiekti maždaug 20–30 zondo fragmentų, kurių bendras svoris – daugiau nei 200 kilogramų. Teigiama, kad labai nuodingas kosminio aparato kuras sudegs patekęs į Žemės atmosferą.
Šio ambicingo ir rizikingo projekto tikslas – atgaivinti Rusijos tarpplanetinę programą, kurioje sėkminga misija nebuvo surengta nuo pat Sovietų Sąjungos žlugimo, ir parengti kelią planuojamai pilotuojamai misijai į Marsą.
Praėjusiais metais Rusija patyrė keletą rimtų kosminių nesėkmių.
Nepilotuojamas krovininis laivas „Progress“, turėjęs skristi į Tarptautinę kosminę stotį, rugpjūtį sudužo Sibire. Tai privertė laikinai sustabdyti raketos-nešėjos „Sojuz“ naudojimą.
Rusija taip pat neteko trijų navigacijos palydovų, modernaus karinio palydovo ir telekomunikacijų palydovo.
Pastarojo incidento metu gruodį Rusijos komunikacijų palydovas sudužo Sibiro kaime, kai dėl „Sojuz“ raketos gedimo jis nepasiekė savo orbitos.
Naujausi komentarai