Manyčiau, kad dar daugelyje vietų yra gausybė galimybių sutaupyti ir dujų, ir elektros, ir degalų.
Pirmiausia reikėtų peržiūrėti visus kelio ženklus Lietuvoje, nes jų pas mus pristatyta reikia nereikia. Baisu žiūrėti, kai užuot išlyginę duobes kelininkai pastato įspėjamąjį ženklą "Nelygus kelias". Tai tiesiog apsileidimo simbolis. Baisiausia, kai toks ženklas stovi metų metais, o duobės nelyginamos, vairuotojai priversti stabdyti automobilius, tuoj vėl įsibėgėti ir taip be reikalo deginti benziną.
Jei kas nors važinėjo, pavyzdžiui, Vokietijoje, tai tikrai pastebėjo, kad tokių ženklų ten apskritai nėra. Duobes reikia lyginti, o ne ženklus statyti. Tik mūsų kelininkams ir visiems, kas susiję su kelių priežiūra, į tai, matyt, nusispjauti.
Pas mus perlenkta lazda ir greičio ribojimų, dėl kurių irgi yra tuščiai pleškinami degalai. Vienas pastarųjų pavyzdžių – leistino greičio sumažinimas nuo 40 iki 30 km/val. Herkaus Manto gatvėje. Dar ir greičio matuoklį pastatė.
Anksčiau čia važiuodavome trečia pavara, dabar važiuojame antrąja, taigi ir degalų sudeginame beveik dvigubai daugiau. Netaupomi degalai, netausojami žmonių automobiliai, teršiamas miestas, tačiau kai kas sau prisiskiria visa tai kaip gerą darbą. Ar gali būti didesnis absurdas?
Dar manyčiau, kad už valstybinio turto gadinimą reikėtų į teismą paduoti tuos asmenis, kurių sprendimu sumontuoti vadinamieji gulintys policininkai.
Štai ir dabar vieną rytą atsirado toks plastikinis Liepojos plente, ties pėsčiųjų perėja prie Universitetinės ligoninės. Nutiesė per visas keturias eismo juostas! Juk tam, kad būtų sumontuota šita nesąmonė, reikėjo išgręžioti (sugadinti) geros būklės kelio dangą.
Nerūpi mūsų viešiesiems asmenims taupymas, jiems rūpi tik jie patys. Net jei už kilovatvalandę reikėtų mokėti 5 eurus, jie vis tiek be gailesčio pleškintų elektros energiją dienos metu, nesgi ne jie už ją moka.
Kai ateis žiema, ir temperatūra nukris žemiau nulio, į tas išgręžiotas skyles pateks vandens, kuris sušalęs į ledą skaldys asfaltą. Jau dabar aišku, kad šioje vietoje kelio danga suaižės.
Didžiausia nesąmonė, kad mašinos šioje vietoje priverstos staiga stabdyti, paskui "gazuoti", kad vėl įsibėgėtų. Ar paskaičiavo šioje vietoje greičio mažinimo kalnelį įrengti nusprendusios galvos, kiek tonų benzino ir dyzelino bus paleista vėjais dėl šito jų sumanymo? Kiek bus tuščiai sudeginta daugiau degalų tūkstančiams automobilių įsibėgėjant, įveikus tą dirbtinę kliūtį?
O sugadinta kelio danga, gadinami žmonių automobiliai, be reikalo deginamos tonos degalų... Ir tai tik vienoje Klaipėdos vietoje.
Ir jūs pažiūrėkite, kiek tokių greičio ribojimo kalnelių yra visame uostamiestyje, kiek jų prikergta Klaipėdos rajone! Tai yra siaubas. Skaičiuokime, kiek jų ten yra ir kiek dėl tų kalnelių be jokio reikalo į orą tuščiai paleidžiama degalų. Ar pasidomėjo klerkai, kiek dyzelino įveikęs tokią kliūtį sudegina, pavyzdžiui, 30 tonų sveriantis vilkikas?
Valdininkai sakys: bet vairuotojai laksto, mes rūpinamės žmonių saugumu, todėl ir įrengėme tuos kalnelius. O kodėl tada, pavyzdžiui, Palangoje nėra tų "gulinčių policininkų" ir avarijų taip pat nėra, nors vasaromis automobilių ten grūdasi dešimtys tūkstančių? Gal nereikia žmonių laikyti visiškais kvailiais!
Juk tie kalneliai atsiranda dėl to, kad valdininkams reikia pademonstruoti dirbtinį rūpinimąsi liaudimi, reikia padėti popieriuose varnelę. Paprasti žmonės nelabai jiems, tiesą sakant, ir rūpi, svarbesnis čia popierizmas, galimybė išvengti asmeninės atsakomybės, parodyti, kad kažką dirbi, nors realiai ir nieko per dienas nedarai.
Ir dėl reikia nereikia degančių šviestuvų – lygiai tas pats. Nerūpi nei politikams, nei klerkams elektros taupymas, jiems svarbiausia tik deklaracijos, progos pasirodyti, pademonstruoti rūpestį.
Štai trečiadienio rytą, 8.12 val., Palangoje esančioje Smilgų gatvėje dar švietė lauko žibintai, nors buvo labai šviesu, žmonės netoliese statomame name jau išsijuosę dirbo be jokio dirbtinio apšvietimo.
Sunku net patikėti tokiu atsainumu, bet tai mūsų realybė – šviečia saulė, šviečia ir žibintai.
Todėl "Klaipėdos" skaitytojo pastebėjimas, kad elgiamės kaip Stalino laikais, kai viena buvo deklaruojama, o kita daroma, iš tiesų labai teisingas.
Nerūpi mūsų viešiesiems asmenims taupymas, jiems rūpi tik jie patys. Net jei už kilovatvalandę reikėtų mokėti 5 eurus, jie vis tiek be gailesčio pleškintų elektros energiją dienos metu, nesgi ne jie už ją moka. O sumoka žmonės, kuriems nėra lengva šiuo metu pragyventi. Bet žmonės, kaip sakyta, jiems irgi mažiausiai rūpi.
Taip ir gyvename.
Naujausi komentarai