Iš vartosenos pasitraukusią kalbą įamžino ir aukštaičiai – 2021 m. Biržų rajone, Kučgalio kaime, pastatytas paminklas senajai kalbai, kuria kadaise kalbėjo to krašto žmonės.
Šiandien, sausio 6-ąją, atidengiamas paminklas gyvajai kalbai. Kauno centrą, Studentų skverą, nuo šiol puoš skulptūra „Taškas“, skirta jokioje kitoje pasaulio kalboje analogų neturinčiai lietuviškajai raidei „ė“. Skulptoriaus Tado Vosyliaus iš nerūdijančio plieno sukurtame apskritime įamžinti net 45 žodžiai su raide „ė“. Tarp jų – patys prasmingiausi: žemė, tėvynė, laisvė, meilė, garbė, laimė, sėkmė, gerovė, gyvybė, lygybė, vienybė, saulė, raidė.
Šis paminklas ne tik pabrėžia mūsų tautos išskirtinumą, bet ir ragina išsaugoti kalbos unikalumą – žodžius su taškeliais ir varnelėmis.
Šis paminklas ne tik pabrėžia mūsų tautos išskirtinumą, bet ir ragina išsaugoti kalbos unikalumą – žodžius su taškeliais ir varnelėmis. Ir vieta paminklui taikli – greta universiteto, kur nuolatos šurmuliuoja jaunimas. Juk būtent jauni žmonės technologijų rašytinėje kalboje skuba nutrinti nuo raidžių taškelius, varneles.
Pasak projekto ambasadoriaus, grupės „G&G Sindikatas“ reperio Gabrieliaus Liaudansko-Svaro, skulptūros lietuviškumui paminėti prisideda prie tautinio identiteto puoselėjimo. O jis kuria savivertę, pasididžiavimą ir primena: be kalbos negali būti tautos.
Taškas padėtas. „ACME Grupės“ padovanota skulptūra sukūrė išskirtinį traukos tašką mūsų mieste, amžinojoje lietuviškumo sostinėje.
Naujausi komentarai