Dėl gėjų eitynių – emocijos Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl gėjų eitynių – emocijos

2010-02-22 05:00
Dėl gėjų eitynių – emocijos
Dėl gėjų eitynių – emocijos / Scanpix nuotr.

Apie pageidavimą surengti homoseksualų eitynes Lietuvoje netradicinės orientacijos atstovai prabyla vis garsiau. Ar mūsų šalis pribrendo tokiam žingsniui? Šiose diskusijose vis dar žyra emocijų kibirkštys.

 

 

 

 

 

 

Prieš

Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės vyriausiasis treneris Bronislovas Vyšniauskas

– Esu už normalius santykius, tačiau neturiu nieko prieš homoseksualus. Jie egzistavo tūkstančius metų, niekas net nežino nuo kada. Tai tegu jie vienas su kitu užsidarę daro, ką nori, bet kam ta reklama ir viešinimasis? Jei jau taip garsiai vadinamės katalikų kraštu, tokie dalykai kaip homoseksualų paradai nelabai čia derėtų. Koks reikalas visam pasauliui demonstruotis, ypač prieš vaikus – ar norima ruošti juos tokiems reikalams? Ir apskritai manau, kad seksas, intymūs dalykai neturėtų būti viešinami, juk visada tiek vyrui, tiek moteriai įdomiau paslaptis. Mes labai skubėjome eiti į Vakarus, į demokratiją. Ką gi, atėjome. Bet ką mums davė ta demokratija? Vaikai į mokyklas nebeina, išplito narkomanija, paleistuvystė, visokie iškrypimai. Dar pradėkime viešumoje santykiauti. Labai patiko Aleksandro Lukašenkos žodžiai, pasakyti prieš keletą metų, kad demokratijai riekia pribręsti. Manau, jog mes tai demokratijai nebuvome pribrendę.

Lietuvos gėjų lygos valdybos pirmininkas Vladimiras Simonka

– Kodėl Lietuva turėtų būti vienintelė šalis Europoje, kur tokių eitynių nėra? Kodėl mes negalime norėti to, kas savaime suprantama civilizuotose valstybėse? Pirmiausiai vertėtų prisiminti tokių eitynių ištakas. 1969-ųjų liepą Niujorke, policijai puldinėjant homoseksualų barą, bendruomenė stojo ginti savo teisę į viešumą. Tai laikoma atskaitos tašku, kai buvo pasipriešinta netolerancijai ir žmonių teisių pažeidimui. Šiam įvykiui paminėti pradėtos rengti eitynės turi simbolinę prasmę. Kalbant apie labiau pažengusias žmogaus teisių srityje šalis, eitynės įgauna ir kitokį atspalvį – žmonės didžiuojasi homoseksualumu, tai laisvai ir linksmai išreiškia. Šie šou elementai Lietuvoje ir kelia didžiausią siaubą. Tai juokinga. Jei mūsų oponentai remiasi tuo, ką matė per televiziją, kas jiems davė teisę teigti, kad tas pats bus Lietuvoje? Mūsų eitynių aktualija – žmogaus teisių pažeidimai. Tai simbolinis aktas, kuriuo sieksime atkreipti dėmesį į mūsų teisių pažeidimus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra