Per paskutinį penkmetį kasdienybę uzurpavę socialiniai tinklai įsitvirtina ir žiniasklaidoje. Kai kuriems žmonėms jie tapo bendravimo pakaitalu, o žurnalistai cituodami visuomenėje žinomą asmenį vis dažniau kaip pirminį šaltinį nurodo „Facebook“ ar „Twitter“ paskyras.
Tai puiki niša sporto profesionalams, pasitelkiant viešuosius ryšius, kurti teigiamą ir originalų įvaizdį. Vis dėl to atletai šiuo šansu naudojasi skirtingai.
Fenomenalioji Rūta Meilutytė socialinio tinklo paskyroje turi daugiau kaip 80 000 aktyvių gerbėjų. Tokie skaičiai smarkiai pranoksta ne mažą dalį oficialių žiniasklaidos priemonių sugeneruojamą auditoriją. Žinant tai, nesunku suvokti, kokią įtaką panašaus kalibro sportininkai turi viešojoje erdvėje. Jaunoji Lietuvos žuvelė naujametiniame sveikinime palinkėjo saugoti save ir artimuosius, siekti savų tikslų bei...Valgyti daugiau vaisių ir daržovių. Įsivaizduojate geresnę gėrybių reklamą?
15-metė pasižymi ne tik nuoširdumu, bet ir pilietiškumu. Minint Sausio 13-osios įvykius plaukikė su gerbėjais pasidalijo šia mintimi: „Keliu vėliavą laisvės gynėjams. Ir maža veliavelė turi didelę reikšmę. Didžiuojuosi būdama lietuvė!“. Negali nesižavėti.
Deja, ne visi atletai įgalūs teisingai naudotis viešąja erdve. Į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) autsaiderės „Palangos“ gretas prieš pat naujuosius atvykęs Greeras Wrightas pajūryje neužsibuvo. Sausio 5-ąją „Palanga“ pralaimėjo „Prienams‘ (85:99), o per 15 min. 4 taškus pelnęs ir 5 kamuolius atkovojęs amerikietis nutarė atšvęsti sėkmingą debiutą naujoje komandoje. Naktis buvo įspūdinga: alkoholis, kalbos apie psichotropines medžiagas ir įsiamžinimas be kelnių Jono Basanavičiaus gatvėje. Visa tai iškapstė ne žurnalistai. Kam vargintis, jei internete patalpindamas vaizdinę medžiagą su pikantiškais komentarais tuo pasirūpino pats krepšininkas. Žinoma, kitą dieną amerikietis jau dievagojosi, jog alkoholį vartojo dar prieš naujuosius, kalbos apie žolytę buvo tik vaizduotės vaisius, o nuotrauka – tik maloniam prisiminimui. Sportininko išsisukinėjimais patikėję klubo vadovai nusprendė neatleisti žaidėjo.
Minėtieji atvejai – siekiamybės ir nenuovokumo pavyzdžiai. Ne mažą dalį sudaro neutralioji ir kasdieniška reikalo pusė: NBA žvaigždės socialiniuose tinkluose dalinasi ypatingais virtuvės receptais, puikuojasi naujomis vonios plytelėmis, aptaria mėgstamus serialus.
Visai neseniai kaip provokatorius sužibėjęs Madrido „Real“ atakuojantysis gynėjas Rudy Fernandezas bandė gelbėti susiklosčiusią padėtį: „Peržiūrėjęs rungtynių įrašą su Kauno „Žalgiriu“ turiu pripažinti, buvau įsikarščiavęs dėl paskutinio dvikovos epizodo. Atsiprašau Pauliaus Jankūno. Protinga pripažinti, kad elgiausi prastai. Tikiuosi, kad ir kiti klystantys tai prisipažins“. Žaidėjas meistriškai išsisuko iš nemalonios situacijos, pavadino save protingu. Suprask, dabar eilė atsiprašyti P. Jankūnui. Panašų Ispano veiksmą buvo galima nuspėti iš anksto. Įdomu, ar R. Fernandezo atsiprašymas buvo nuoširdus?
Sportininkai klysta, kaip ir mes. Tik jų klystkeliai sekami itin atidžiai. Jie nuolat stebimi ne tik arenose ar prabangiuose vakarėliuose. Šiuose, vis dar jaunuose metuose, sulauksime ne vieno internetinio žvaigždės perliuko.
Naujausi komentarai