Didžiosios Britanijos medikai vyriausybei rekomendavo automobiliuose uždrausti rūkyti.
Traukti dūmelį patartina uždrausti transporto priemonėse dėl to, kad rūkymas kenkia ne tik pačiam rūkaliui, bet ir aplinkiniams žmonėms.
Anot medikų asociacijos, atlikto tyrimo duomenys parodė, kad rūkant transporto priemonėje sveikata žalojama 23 kartus labiau nei prirūkytame bare.
Pasak medikų, uždegtų cigarečių dūmai išskiria daug cheminių medžiagų, kurias ypatingai greitai įsisavina vaikai, o senyvo amžiaus žmonės labiau linkę įsisavinti kenksmingas medžiagas dėl polinkio į kvėpavimo ligas.
„Kiekvienais metais Didžiojoje Britanijoje nuo ligų, kurias sukelia rūkymas, miršta daugiau nei 80 tūkstančių žmonių. Šis skaičius nuolat auga“, - teigė daktarė Vivienne Nathanson.
„Didžiosios Britanijos vyriausybė priėmė teisingą sprendimą uždrausti rūkyti viešose uždarose vietose. Dabar reikia uždrausti rūkyti ir automobiliuose“, - teigė medikai.
„Mes negalime uždrausti rūkyti automobiliuose. Čia yra žmogaus pasirinkimo laisvė. Nejaugi po tokio draudimo, seks draudimas uždrausti rūkyti ir savuose namuose?“ – retorinį klausimą kėlė medikų oponentai.
Naujausi komentarai