Pasitraukimas iš Europos Sąjungos gali sukelti „didelį sukrėtimą“ Britanijos ekonomikai, kuri gali prarasti beveik milijoną darbo vietų, sakoma sekmadienį paskelbtoje Britanijos verslo konfederacijos (CBI) studijoje.
Dėl vadinamojo „Brexit“ scenarijaus šalies ekonomikai iki 2020 metų gali kainuoti apie 100 mlrd. svarų (128 mlrd. eurų) – apie 5 proc. metinio bendrojo vidaus produkto (BVP), nustatė tyrėjai.
„Ši analizė labai aiškiai rodo, kodėl pasitraukimas iš Europos Sąjungos būtų tikras smūgis gyvenimo standartams, darbo vietoms ir augimui“, – sakė CBI generalinė direktorė Carolyn Fairbairn (Kerolain Feirbeirn).
„Netgi geriausiu atveju tai sukeltų didelį sukrėtimą Jungtinės Karalystės ekonomikai“, – pridūrė ji.
Studijos autoriai nustatė, kad „Brexit“ atveju šalis gali prarasti iki 950 tūkst. darbo vietų, todėl iki 2020 metų nedarbas būtų didesnis 2–3 proc., palyginti su padėtimi, jeigu Britanija liktų ES nare.
Šį tyrimą CBI užsakymu atliko bendrovė „PwC“.
Tuo tarpu už Britanijos pasitraukimą iš ES agituojanti kampanija „Vote Leave“ atmetė šiuose rezultatus: jos vykdomasis direktorius Matthew Elliottas (Metjus Eliotas) sakė nacionaliniam transliuotojui BBC, kad CBI scenarijus yra „iškreiptas“ ir kad „Brexit“ esanti „vienintelė saugi išeitis“.
Britanija birželio 23 dieną balsuos referendume, kuriame bus užduotas klausimas, ar šalis turi toliau likti 28 valstybių bloko nare.
Apklausos rodo, kad pasitraukimo šalininkų ir priešininkų yra apylygiai, o apie 20 proc. rinkėjų dar nėra apsisprendę, todėl plebiscito rezultatai gali pakrypti į bet kurią pusę.
Naujausi komentarai