Švietimo departamentas pranešė, kad 11–18 metų moksleiviams bus rengiamos pamokos, kuriose jie bus supažindinami su „priverstinio celibato“ arba „inselių“ kultūra ir pornografijos bei mizoginijos sąsajomis.
Pagal naująsias gaires vidurinėse mokyklose taip pat bus mokoma geriau atpažinti dirbtiniu intelektu kuriamas gilumines klastotes, vyriausybei perspėjus, kad mizoginiškos pažiūros tarp paauglių pasiekė „epidemijos mastą“.
Populiarus „Netflix“ serialas „Paauglystė“ (Adolescence) anksčiau šiais metais atkreipė dėmesį į šią problemą, sukeldamas plačias diskusijas apie tai, kad jauni vaikinai internete dažnai susiduria su toksišku ir mizoginišku turiniu.
„Noriu, kad mūsų vaikai būtų pasirengę pasipriešinti internete veikiančioms piktoms jėgoms“, – sakoma švietimo sekretorės Bridget Phillipson (Bridžet Filipson) pareiškime, kuriame skelbiamos naujos mokymo gairės.
„Tiek mokyklos, tiek tėvai turi atlikti labai svarbų vaidmenį, padėdami vaikams atpažinti teigiamus pavyzdžius ir pasipriešinti manipuliacijoms, kurios dažnai pasitelkiamos internete, siekiant užvaldyti jautrius jaunus protus“, – priduriama jame.
B. Phillipson departamentas paskelbė duomenis, iš kurių matyti, kad 54 proc. 11–19 metų moksleivių per pastarąją savaitę buvo susidūrę su komentarais, kuriuos jie apibūdintų kaip mizoginiškus.
Švietimo ministerija teigė, kad naujose pamokose daugiausia dėmesio bus skiriama padėti berniukams rasti teigiamų pavyzdžių ir paneigti internete skleidžiamus mitus apie santykius, „nestigmatizuojant vaikinų dėl to, kad jie yra vaikinai“.
Kovą pasirodžiusiame seriale „Paauglystė“ pasakojama apie trylikametį paauglį, nudūrusį klasės draugę dėl patyčių socialiniuose tinkluose.
Seriale atkreipiamas dėmesys į vadinamuosius inselius – vyrus, kurie jaučiasi fiziškai nepatrauklūs ir nekenčia moterų.
Britų ministras pirmininkas Keiras Starmeris (Kiras Starmeris) gyrė dramą ir sakė, kad ji bus rodoma vidurinėse mokyklose.
Jo Leiboristų partija pernai per visuotinių rinkimų kampaniją įsipareigojo per 10 metų perpus sumažinti smurto prieš moteris ir mergaites skaičių.
Mokyklos galės įgyvendinti naująsias gaires nuo šių metų rugsėjo, o nuo 2026-ųjų rugsėjo privalės jomis vadovautis.
Naujausi komentarai