Pereiti į pagrindinį turinį

Baltijos šalių ir Suomijos ūkininkai Briuselyje prašo didesnės paramos

2014-12-03 11:34
BNS inf.
Baltijos šalių ir Suomijos ūkininkai Briuselyje prašo didesnės paramos
Baltijos šalių ir Suomijos ūkininkai Briuselyje prašo didesnės paramos / A. Ufarto/BFL nuotr.

Trijų Baltijos šalių ir Suomijos žemdirbiai trečiadienį Briuselyje surengė akciją, kuria siekiama atkreipti dėmesį į žemės ūkio sektoriaus praradimus dėl Rusijos embargo.

Lietuvos Žemės ūkio rūmų pirmininko teigimu, prašoma, kad kitų metų Europos Sąjungos (ES) biudžete būtų numatytas rezervas patirtiems nuostoliams kompensuoti.

„Tai ne streikas, galbūt labiau galima pavadinti tik dėmesio atkreipimas, kad vis dėlto nėra pasibaigęs Rusijos embargas, plius kvotų panaikinimas. Pieno sektoriui kiti metai bus gana sudėtingi ir svarstant 2015 metų Europos Sąjungos biudžetą siekiame, kad būtų atkreiptas dėmesys, ir šitam sektoriui būtų numatytas rezervas ar kažkoks kompensacinis mechanizmas, jei jo prireiktų“, - BNS sakė Andriejus Stančikas.

Estijos žemės ūkio rūmai anksčiau pranešė, kad nesulaukdamos ES paramos, keturių šalių žemės ūkio organizacijos gruodžio pradžioje planuoja streikuoti. A.Stančiko teigimu, buvo nuspręsta neorganizuoti streiko, tik akciją.

Europos Komisija (EK) lapkritį trijų Baltijos šalių pieno gamintojams skyrė 28 mln. eurų (96,7 mln. litų) paramą, iš kurios Lietuvai teko 14,1 mln. eurų (48,7 mln. litų), nors šalis prašė 32 mln. eurų. Estijai skirta 6,9 mln. eurų (23,8 mln. litų), Latvijai - 7 mln. eurų (24,2 mln. litų).

A.Stančiko teigimu, ši parama nėra tokia didelė, palyginti su žemdirbių patirtais nuostoliais. Anot jo, vien tik Lietuva prašė 30 mln. eurų (103,5 mln. litų) paramos.

Europos Parlamentui ir ES valstybėms narėms lapkričio viduryje nepavykus susitarti dėl kitų metų biudžeto, EK pradėjo rengti naują projektą, kuris turėtų būti patvirtintas iki gruodžio 18 dienos. A.Stančiko teigimu, daugiau panašių akcijų Baltijos šalių žemdirbiai organizuoti neplanuoja.

Rusija rugpjūčio pradžioje uždraudė iš Europos Sąjungos įvežti maisto ir žemės ūkio produktus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų