Ispanijos verslininkas Davidas Mayoras (Davidas Majoras) turėjo ambicijų įkurti „etišką įmonę“ prastą šlovę įgijusioje Bangladešo drabužių pramonėje, tačiau dabar jo ieško teisėsauga, kai jam priklausiusi siuvykla virto nuolaužų krūva, sugriuvus dideliam pramonės pastatui Dakoje.
Ieškomas D. Mayoras yra drabužių siuvyklos „Phantom-Tac“ vykdomasis direktorius, o ši bendra Ispanijos ir Bangladešo įmonė buvo įsikūrusi aštuonių aukštų pastate „Rana Plaza“, sugriuvusiame praeitą trečiadienį. Per tą katastrofą žuvo mažiausiai 381 žmogus.
Policija sekmadienį sakė naujienų agentūrai AFP iškėlusi D. Mayorui preliminarius kaltinimus „sukėlus mirtį dėl aplaidumo“. Kiti keturių siuvyklų, veikusių neteisėtame pastate, vadovai jau suimti.
D. Mayoras, kuris 2009 metų kovą buvo davęs interviu AFP apie savo bendrovę, stengėsi sudaryti pelningą kontraktą su Ispanijos drabužių prekybos tinklu „Mango“, kuris nuo šių metų sausio iki kovo buvo užsakęs pasiūti įvairių drabužių pavyzdžių.
Tarp ankstesnių klientų, kurių užsakyti gaminiai buvo sukerpami ir siuvami jo erdviame fabrike baltomis sienomis ir dideliais langais, buvo Ispanijos prekybos ženklas „Cristian Lay“, Vokietijos sportinės aprangos gamintojai „Mediko“ ir Danijos darbo drabužių milžinė „Mascot Workwear“.
2007 metais D. Mayoras atsisakė mados produktų pirkėjo karjeros Ispanijoje, teigdamas, kad nusivylė, negalėdamas kontroliuoti darbo sąlygų įmonėse, su kuriomis palaikė verslo ryšius, ir jausdamas sąžinės priekaištus dėl pranešimų apie bendroves, besipelnančias iš „prakaito spaudimo“.
„Nuo pat pradžių buvau šiek tiek susirūpinęs dėl socialinių klausimų, ir tai buvo asmeniškas dalykas“, - 2009-aisiais jis sakė savo įmonėje, finansavusioje atskirą mokymo centrą, kuriame moterys buvo mokomos siūti, taip pat anglų kalbos ir matematikos.
Tačiau dabar D. Mayoras laikomas „ketvirtuoju kaltinamuoju“ policijos pranešime apie nelaimės Dakoje tyrimą, o jo verslas visiems laikams liks susijęs su didžiausia vietos pramonės katastrofa, dar labiau pabloginusia Bangladešo įvaizdį.
Bangladešo tekstilės sektoriuje, kuriame atlyginimai vieni mažiausių pasaulyje, dirba milijonai siuvėjų, daugiausiai moterų. Daugelis jų uždirba tik 37 JAV dolerius (98 litus) per mėnesį, dažnai plušėdamos pavojingomis sąlygomis ir patirdamos darbdavių savivalę.
D. Mayoro verslo partneris Aminul Islamas, kuris yra bendrovės valdybos pirmininkas, buvo suimtas šeštadienį. Tačiau nežinoma, kur šiuo metu yra ispanas verslininkas.
Naujausi komentarai