Pereiti į pagrindinį turinį

Banknotų badas: Rusija Afrikoje ieško grynųjų eurų ir dolerių

2024-09-06 10:11
DMN inf.

Rusija šiemet Ruandoje įsigijo daugiau nei 29 milijonus dolerių grynaisiais. Tai tik vienas iš daugelio panašių sandorių, kuriuos Rusija sudarė po to, kai JAV ir ES uždraudė grynųjų pinigų pervedimus į Rusiją, praneša „Verstka“.

Banknotų badas: Rusija Afrikoje ieško grynųjų eurų ir dolerių
Banknotų badas: Rusija Afrikoje ieško grynųjų eurų ir dolerių / Pixabay nuotr.

Kaip sužinojo žurnalistai, tyrinėjantys į viešumą nutekintus Rusijos muitinės duomenis, 29,2 milijono JAV dolerių Rusijos valstybinis ginkluote prekiaujantis koncernas „Rosoboroneksport“ įsigijo iš Ruandos Gynybos ministerijos.

Sandėris sudarytas šių metų sausį, o visa suma į Rusiją pergabenta grynaisiais. Muitinės duomenimis, dešimčių milijonų dolerių po 100 dolerių banknotais siunta svėrė beveik 300 kilogramų.

Naujienų agentūros „Reuters“ duomenimis, Rusija sudaro daugybę tokių sandorių ir nuo invazijos į Ukrainą ir po to sekusių Vakarų sankcijų, į Rusiją pergabenta apie 2,3 mlrd. dolerių grynaisiais (doleriais ir eurais). Grynųjų siuntos į Rusiją keliauja per Turkiją ir Jungtinius Arabų Emyratus. Daugiau nei pusės pinigų siuntų dokumentacijoje nenurodoma kilmės šalis.

Leidinio „Sistema“ duomenimis, vienas aktyviausių grynųjų pinigų vežėjų į Rusiją buvo kompanija „Aero-treid“, valdanti duty – free parduotuvių tinklą keliuose dideliuose Rusijos oro uostuose, įskaitant ir Maskvos „Vnukovo“, per kurį vykdomi valstybinių vizitų reisai. Ši kompanija susijusi su oligarchu Arazamu Mechdijevu – Vladimiro Putino kursioko Ilgamo Ragimovo žentu.

Paskutinę grynųjų siuntą „Aero-treid“ atgabeno 2023 m. sausio 18 d., o vėliau šią veiklą nutraukė susidūrusi su sunkumais, kai JAV pagrasino baudomis juridiniams asmenims, padedantiems Rusijai apeiti sankcijas.

Paskutinė „Rosoboroneksport“ valiutos siunta atgabenta šių metų balandžio 30 d. ir muitinės duomenimis, daugiau siuntų kol kas nebuvo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų