Karalienė valdo jau daugiau kaip 63 metus ir nerodo jokių galimo pasitraukimo ženklų, nors pastaraisiais metais ir perdavė kai kurias karališkąsias pareigas jaunesniems šeimos nariams.
Nauja apklausa rodo, jog britų visuomenė nori, kad taip ir liktų: 70 proc. apklaustųjų sakė, kad ji turėtų valdyti kaip įmanoma ilgiau, ir tai yra didžiausias skaičius nuo 1981-ųjų.
Parama monarchijai išlieka aukšta, 76 proc., rodo „Ipsos-Mori“ apklausa Karaliaus koledžui Londone.
„Karalienė baisiai populiari, ji mėgstama asmeniškai, manoma, kad ji puikiai dirba“, – sakė profesorius Rogeris Mortimore'as (Rodžeris Mortimoras) iš Šiuolaikinės britų istorijos instituto Karaliaus koledže.
Ketvirtadienio šventė bus santūri, nes pagrindiniai vieši renginiai, tarp jų – karinis paradas ir pietūs 10-čiai tūkst. svečių Male prie Bakingamo rūmų, įvyks per oficialų jos gimtadienio minėjimą birželio mėnesį.
Karalienė ir jos vyras princas Philipas (Filipas) netoli Vindzoro rūmų – savo savaitgalio rezidencijos – susitiks su visuomenės nariais, o paskui įžiebs pirmąjį iš virtinės švyturių Didžiojoje Britanijoje ir jos užjūrio teritorijose.
Per renginį Vindzoro rotušėje karalienei bus įteiktas tortas, kurį iškeps itin populiaraus virėjų televizijos konkurso „Great British Bake Off“ laimėtoja Nadiya Jamir Hussain (Nadija Džamir Husain).
Ši musulmonė, trijų vaikų motina, karalienei asmeniškai įteiks įmantrų apelsininį tortą, bet kol kas taip jaudinasi, kad „net negali žiūrėti į orkaitę“.
Karalienė, stovinti keturių Vindzorų dinastijos kartų priešakyje, taip pat dalyvaus šeimyninėje gimtadienio vakarienėje, kurią organizuoja jos įpėdinis princas Charlesas (Čarlzas).
Charlesas ir jo sūnus Williamas (Viljamas) perima vis daugiau karalienės pareigų, nors pernai ji vis tiek dalyvavo 393 renginiuose, tarp kurių buvo valstybiniai vizitai į Maltą ir Vokietiją.
Williamas, kuris su žmona Kate ir dviem mažais vaikais įpūtė naujos gyvybės karališkajai šeimai, pagerbė matriarchę, kurią su broliu princu Harry (Hariu) vadina „Bose“.
„Man nepaprastai pasisekė, kad gyvenime turiu savo senelę. Pasitikdama 90-metį, ji yra nepaprastai energinga ir atsidavusi vadovaujamoji jėga savo šeimai“, – sakė Williamas.
Pietūs su B. Obama
Nuo 1952 metų, kai įžengė į sostą, karalienė yra dirbusi su 12 ministrų pirmininkų, su kuriais susitikdavo rūmuose kartą į savaitę. Ir dabar ji kasdien informuojama apie parlamento darbą.
Dabartinis konservatorių ministras pirmininkas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) monarchę pagerbs ketvirtadienį parlamente, o JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) – penktadienį, kai pietaus su ja Vindzore.
Karalienė daugelio yra laikoma pastovia ir stabilizuojančia konstanta neramiame pasaulyje. Šį statusą ji puoselėjo atsisakydama viešai reikšti savo asmenines pažiūras.
Jos ryžtas išlikti virš politikos patiria spaudimą prieš birželio 23 dienai numatomą referendumą dėl Didžiosios Britanijos narystės Europos Sąjungoje (ES), vienam laikraščiui pranešus, kad ji palaiko šalies pasitraukimą iš 28 narių Bendrijos.
Šie „The Sun“ teiginiai, paskelbti su antrašte „Karalienė remia „Brexit“, privertė Bakingamo rūmus paskelbti retą ir griežtai suformuluotą paneigimą, kuriame pabrėžiama, kad ji yra ir visuomet bus politiškai neutrali.
Pernai rugsėjį Elizabeth II pranoko karalienę Victorią (Viktoriją) ir tapo ilgiausiai valdžiusia britų monarche, bet neteikė tam didelės reikšmės ir sakė, kad tokio pasiekimo „niekada netroško“.
„Per ilgą gyvenimą neišvengiamai gali būti daug etapinių gairių. Manasis – ne išimtis“, – sakė ji.
Naujausi komentarai