Prieš savaitę rūmai paskelbė, kad britų monarchas bus gydomas dėl padidėjusios prostatos.
„Karalius šį rytą paguldytas į Londono ligoninę suplanuotam gydymui, – sakoma penktadienio pranešime. – Jo Didenybė norėtų padėkoti visiems, kas pastarąją savaitę siuntė savo gerus linkėjimus, ir džiaugiasi sužinojęs, kad jo diagnozė teigiamai veikia supratimą apie visuomenės sveikatą.“
Karališkųjų rūmų pareigūnai praėjusią savaitę žengė neįprastą žingsnį ir išleido suvestinę apie 75 metų monarcho sveikatą, atskleisdami, kad padidėjusi jo prostata, bet pakitimai yra gerybiniai.
Karalius šį rytą paguldytas į Londono ligoninę suplanuotam gydymui.
Šis pranešimas pasirodė netrukus po kito pareiškimo, kad karaliaus 42 metų marčiai, Velso princesei Catherine (Ketrin), dėl neįvardytos problemos buvo sėkmingai atlikta pilvo operacija.
Charleso III vyresniojo sūnaus ir sosto įpėdinio Velso princo Williamo (Viljamo) žmona iki dviejų savaičių sveiks vienoje privačioje Londono klinikoje, o prie viešų pareigų grįš tik po kelių mėnesių.
Britų žiniasklaida pranešė, kad Charlesas III gydomas toje pačioje ligoninėje kaip ir Catherine. Manoma, kad jis dar prieš savo gydymą ją ten aplankė.
Praėjusį penktadienį Charlesas III nuvyko į savo privatų Sandringamo dvarą Rytų Anglijoje pasirengti, pasak pareigūnų, korekcinei procedūrai, o ketvirtadienį grįžo į Londoną.
Charlesas III savo diagnozę – dažną vyresniems nei 50 metų vyrams – išgirdo praėjusios savaitės trečiadienį, po patikrinimo dėl atsiradusių simptomų.
Jis norėjo viešai paskelbti diagnozę, kad paskatintų kitus vyrus pajutus atitinkamus simptomus kreiptis į savo gydytoją.
„Nekantrauja sugrįžti“
Charleso III antroji žmona, 76-erių karalienė Camilla (Kamila), sutuoktinio sveikatą praėjusią savaitę pavadino gera ir sakė, kad jis nekantrauja sugrįžti prie darbų. Gydymo periodui jam teko atšaukti darbo planus.
Toks skaidrumas yra akivaizdi permaina.
Charleso III motinos karalienės Elizabeth II (Elžbietos II) sveikata nuo 2021-ųjų spalio aiškiai blogėjo, ji mirė 2022-ųjų rugsėjį būdama 96 metų. Tai, kad ji iš dalies atsitraukė nuo pareigų, pareigūnai aiškino „epizodinėmis judrumo problemomis“, veikiančiomis ėjimą ir stovėjimą. Karalienė per viešus renginius pradėjo naudotis lazdele, o kartais – net motorizuotu vežimėliu.
Oficialiai jos mirties priežastimi nurodytas senyvas amžius. Tačiau vienas patikimo šaltinio reputaciją pelnęs karališkosios šeimos biografas teigė, kad karalienė sirgo kaulų čiulpų vėžiu.
Velionės karalienės tėvas karalius Jurgis VI daug rūkė ir 1951-ųjų rugsėjį jam buvo pašalintas vienas plautis. Tačiau jo sveikatos būklė tuomet iki galo nebuvo viešinama.
Po operacijos jis neatsigavo ir 1952 metų vasarį mirė. Tik vėliau buvo atskleista, kad jis sirgo plaučių vėžiu.
Dabartinis atvirumas paskatino paieškas „padidėjusi prostata“ Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) interneto svetainėje.
NHS duomenimis, gerybinis prostatos padidėjimas būdingas vyresniems nei 50 metų vyrams. Teigiama, kad jis nesusijęs su onkologinėmis ligomis ir paprastai nekelia rimto pavojaus sveikatai. Tarp simptomų yra sunkumai šlapinantis.
Labdaros organizacija „Prostate Cancer UK“ paskelbė, kad po pranešimo apie karaliaus sveikatą žmonės dvigubai dažniau naudojosi organizacijos internetiniu rizikos vertinimo įrankiu.
Naujausi komentarai