Amerikietis Orvilas visada svarstė, kad net ir po mirties norėtų kam nors padėti – paaukoti organus.
„Jis man daug kartų sakė, kad per pastaruosius kelerius metus atliko skaičiavimus. Sakė, žinau, kad aš čia ilgai nebebūsiu. Ir manau, kad būtų nuostabu padėti kam nors kitam pratęsti gyvenimą“, – pasakojo donoro sūnus Gregas Allenas.
Mirė jis sulaukęs 98 metų, tačiau artimiesiems net nekilo mintis, kad jo organai vis dar tinkami persodinti.
„Žmonės iš transplantacijos biuro atėjo ir pasakė mums, kad vakare vienas iš chirurgų apžiūrėjo jo kūną ir kad kiti žmonės, kurie dirbo su juo, negalėjo patikėti, koks jis stiprus, neturėjo jokių sveikatos problemų“, – kalbėjo donoro duktė Linda Mitchelle.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Senjoro kepenys sėkmingai persodintos 72 metų moteriai.
„Per laidotuves prie manęs priėjo keli žmonės ir pasakė, kad dabar jie taip pat ketina tapti donorais. Jie anksčiau apie tai negalvojo. Paprastai mes nemanome, kad turime organą, kuris gali būti panaudotas kilniam tikslui“, – teigė G. Allenas.
Jungtinio dalijimosi organais tinklo duomenimis, per pirmuosius keturis šių metų mėnesius apie 12 proc. mirusių organų donorų buvo 65 metų amžiaus ar vyresni žmonės.
„Manau, kad man tai pakeitė liūdną tėvo netektį į mažą džiaugsmo spindulėlį, nes jis padarė tai, ką darė visą gyvenimą. Jis davė dar vieną dovaną. Taigi visa šeima buvo tarsi pakylėta“, – sakė donoro duktė Linda Mitchelle.
Senjoras laikomas seniausiu pasaulio donoru.
Anksčiau šis titulas priklausė 95 metų amerikiečiui, taip pat po mirties paaukojusiam kepenis.
Naujausi komentarai