D. Cameronas pasiūlė britų karo laivus ir sraigtasparnius migrantų gelbėjimui Pereiti į pagrindinį turinį

D. Cameronas pasiūlė britų karo laivus ir sraigtasparnius migrantų gelbėjimui

2015-04-23 16:00
BNS inf.
Davidas Cameronas
Davidas Cameronas / AFP nuotr.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) ketvirtadienį pareiškė, kad Britanija galėtų pasiūlyti dislokuoti savo karinių laivų ir sraigtasparnių Viduržemio jūroje, siekiant pažaboti per jūrą į Europą plūstančių migrantų, kurių kelionė neretai baigiasi tragiškai, srautą.

Atvykęs į Europos Sąjungos (ES) neeilinį viršūnių susitikimą Briuselyje jis pabrėžė, kad ši pagalba būtų suteikta tik tam tikromis „teisingomis sąlygomis“.

ES viršūnių susitikimas sušauktas po sekmadienio tragedijos, kai prie Libijos krantų nuskendo maždaug 800 pabėgėlių, apvirtus juos plukdžiusiam laivui. Ši katastrofa yra daugiausiai gyvybių pareikalavusi tokio pobūdžio nelaimė Viduržemio jūroje.

„Viena iš sąlygų, kad mūsų išgelbėti žmonės ir žmonės, su kuriais turime reikalų, būtų gabenami į artimiausią šalį, greičiausiai Italiją, ir negalėtų tiesiogiai kreiptis dėl prieglobsčio JK (Jungtinėje Karalystėje)“, – sakė jis.

Britanijoje, kur imigracija yra viena opiausių problemų, perrinkimo siekiantis D.Cameronas pabėgėlių gelbėjimui pasiūlė Karališkojo karinio laivyno flagmaną „HMS Bulwark“, tris sraigtasparnius ir du patruliuojančius laivus.

Karinių veiksmų galimybė yra vienas klausimų, kurie bus aptarti susitikime vėliau ketvirtadienį. Susitikimo dalyvių pareiškimo projekte sakoma, kad lyderiai įsipareigoja „imtis sistemingų pastangų laivams, kuriais gali pasinaudoti kontrabandininkai, identifikuoti, konfiskuoti ir sunaikinti“.

ES vyriausybės taip pat turėtų susitarti dėl dvigubai didesnio ES jūrų sienų patruliavimo misijų „Tritonas“ ir „Poseidonas“ finansavimo.

Tačiau vis dar neaišku, ar D.Cameronas siūlo plėsti šias operacijas, ar teikti pagalbą atskirai.

Jeigu ES lyderiai pritars visiems pasiūlymams, tokia operacija būtų pirmasis ES vyriausybės nuspręstas karinės jėgos panaudojimas. kovoje su nelegalia migracija, jaučiant milžinišką spaudimą, kad ir migrantų srautas būtų kontroliuojamas, ir pagalba būtų teikiama nelaimėn patekusiems pabėgėliams laiveliais.

Ekspertai abejoja, ar tokie (kariniai) veiksmai įmanomi be Jungtinių Tautų įgaliojimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra