Pereiti į pagrindinį turinį

Danija ir Norvegija sustabdė skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina

2021-03-11 12:01

Danija ir Norvegija stabdo skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Scanpix nuotr.

Danijos sveikatos apsaugos tarnybos ketvirtadienį pranešė laikinai stabdančios skiepijimą bendrovės „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso, nes kai kuriems pacientams suleidus šio preparato kraujyje susidarė krešulių.

Sprendimas prevenciškai stabdyti vakcinaciją šiuo preparatu buvo priimtas „po pranešimų apie sunkius kraujo krešulių [susidarymo] atvejus žmonėms, paskiepytiems „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19“, sakoma Danijos sveikatos apsaugos valdybos pranešime.

Tačiau tarnyba atsargiai pridūrė, kad „šiuo metu nėra nustatyta, kad yra ryšys tarp vakcinos ir kraujo krešulių“.

Austrija pirmadienį paskelbė stabdanti skiepijimą vienos „AstraZeneca“ partijos vakcinomis, kai viena 49 metų slaugytoja „smarkiai padidėjus kraujo krešumui“ kelios dienos po injekcijos nuo COVID-19.

Keturios kitos ES šalys – Estija, Latvija, Lietuva ir Liuksemburgas – taip pat paskelbė stabdančios skiepijimą šia preparato partija, kurios iš viso pagaminta 1 mln. dozių, paskirstytų 17 Europos šalių.

Tačiau Danija stabdo visų savo „AstraZeneca“ vakcinų atsargų naudojimą.

Trečiadienį Europos vaistų agentūra (EVA), remdamasi preliminariu tyrimu, nurodė, kad minima „AstraZeneca“ vakcinos partija veikiausiai nėra susijusi su slaugytojos mirtimi Austrijoje.

EVA duomenimis, iki kovo 9 dienos Europos ekonominėje erdvėje (EEE) pranešta apie 22 atvejus, kai paskiepytiems asmenims susidarė kraujo krešulių.

„Svarbu pabrėžti, kad nenutraukėme „AstraZeneca“ vakcinos naudojimo, tik jį sustabdėme“, – sakoma Danijos sveikatos apsaugos valdybos direktoriaus Soreno Brostromo (Sioreno Brostriomo) pranešime.

Danija nurodė, kad vienas iš paskiepytų šiuo preparatu žmonių mirė. EVA pradėjo tyrimą dėl šio atvejo.

„Turima plati dokumentacija, įrodanti, kad vakcina yra saugi ir veiksminga. Tačiau tiek mes, tiek Danijos vaistų agentūra privalome veikti remdamiesi informacija apie galimus sunkius pašalinius padarinius – tiek Danijoje, tiek kitose Europos šalyse“, – sakė S. Brostromas.

Sprendimas sustabdyti skiepijimą šia vakcina bus vėl vertinamas po dviejų savaičių. Šis žingsnis tikriausiai sulėtins vakcinavimo kampaniją Danijoje.

Kopenhaga šiuo metu tikisi, kad visi suaugę šalies gyventojai bus paskiepyti nuo iki rugpjūčio vidurio, nurodė sveikatos apsaugos valdyba. Anksčiau prognozuota, kad tai bus padaryta iki liepos pradžios.

Norvegija taip pat stabdo „AstraZeneca“ vakcinos naudojimą

Norvegijos sveikatos apsaugos tarnybos ketvirtadienį pranešė stabdančios skiepijimą bendrovės „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso, reaguodamos į analogišką Danijos sprendimą, priimtą kilus nuogąstavimų, kad šis preparatas gali skatinti kraujo krešulių susidarymą.

„Darome pauzę skiepijant „AstraZeneca“ vakcina Norvegijoje“, – žurnalistams sakė Nacionalinio sveikatos instituto infekcijų prevencijos ir kontrolės direktorius Geiras Bukholmas (Jeiras Bukholmas).

„Laukiame daugiau informacijos, kad įsitikintume, ar yra ryšys tarp šios vakcinos ir kraujo krešulių [susidarymo] atvejo“, – pridūrė jis.

EVA: nuo COVID-19 paskiepytiems žmonėms kraujo krešulių rizika veikiausiai „nėra didesnė“

Europos Sąjungos farmacijos priežiūros tarnyba ketvirtadienį pareiškė, kad nuo COVID-19 pasiskiepijusiems asmenims kraujo krešulių susidarymo rizika veikiausiai nepadidėja, nors Danija, Norvegija ir Islandija dėl šių įtarimų sustabdė skiepijimą bendrovės „AstraZeneca“ preparatu.

„Šiuo metu turima informacija rodo, kad tromboembolijos atvejų skaičius tarp paskiepytų žmonių nėra didesnis negu bendroje populiacijoje“, – naujienų agentūrai atsiųstame laiške rašė Europos vaistų agentūra (EVA), kai buvo paprašyta pakomentuoti šalių sprendimus stabdyti skiepijimą.

Amsterdame įsikūrusi agentūra nurodė mananti, kad Danijos sprendimas „buvo priimtas kaip atsargumo priemonė“.

EVA pridūrė, kad šis sprendimas buvo priimtas po pačios agentūros trečiadienį paskelbto pranešimo, jog ji „nagrinėja tromboembolijos atvejus, kurie, kaip buvo pranešta, pagal laiką susiję su vakcina“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų