Vienos dienos trukmės streiku, pavadintu „Diena be mūsų“, siekiama parodyti, kaip atrodytų gyvenimas, jei moterys pradingtų iš visuomenės.
Streiką Meksikoje ir Argentinoje paskatino sukrečianti statistika apie smurtą moterų atžvilgiu, moterų žudymus dėl lyties ir jų dingimo atvejus.
Vyriausybės duomenys rodo, kad Meksikoje per pastaruosius penkerius metus moterų žudymas išaugo 137 proc. Apskritai Meksikoje, siautėjant gaujoms, nužudymų skaičius visoje šalyje pasiekė rekordines aukštumas. Didžioji dalis smurtinių nusikaltimų lieka neišaiškinti.
Sekmadienį, minint Tarptautinę moters dieną, Lotynų Amerikos šalyse į gatves išėjo rekordiškai daug moterų. Jos išėjo reikalauti teisės nutraukti nėštumą ir ragino imtis veiksmų smurtui prieš moteris pažaboti.
„Pavargome būti aukomis, išnaudojamomis ir kai su mumis blogai elgiasi. Gana“, – sakė 45 metų Alma Delia Diaz.
Meksikoje praėjusiais metais 3 825 moterys mirė smurtinėmis mirtimis, tai 7 proc. daugiau nei 2018 metais. Vaidinasi, šalyje kasdien vidutiniškai nužudoma apie 10 moterų ir Meksika laikoma viena pavojingiausių šalių moterims. Be kita ko, pastaraisiais metais tūkstančiai kitų moterų dingo be pėdsakų.
Meksikoje dauguma nužudomų moterų taip pat patiria seksualinį smurtą ir sukrečiantį žiaurumą.
Du pastarojo meto nužudymai ypač sukrėtė Meksiką. Vasarį žiniasklaidoje pasklido žinia apie Ingrid Escamillos nužudymą. Ją nudūrė jos vaikinas ir nulupo moteriai odą. Po kelių dienų pranešta apie septynmetės Fatimos nužudymą.
Argentinoje moterų žudymo mastas taip pat didėja kasmet. Per pastarąjį dešimtmetį Argentinoje nužudytos 2 638 moterys. 75 proc. šių žmogžudysčių įvykdė aukoms artimi vyrai – šeimos nariai, esami ar buvę partneriai.
Naujausi komentarai