Brazilijos miestelyje Kandido Godoi kas penkta pastojusi moteris pagimdo dvynius. Jie dažniausiai būna šviesių plaukų ir mėlynų akių. Argentinietis istorikas Jorge Camarasa įsitikinęs, kad čia nagus prikišo švarią arijų rasę kūręs nacių gydytojas Josefas Mengele, dar žinomas kaip Mirties Angelas.
Paslaptingas daktaras Weissas
Gyvendamas Brazilijoje J.Mengele dažnai lankydavosi Kandido Godoi miestelyje ir teikė jo gyventojams gydytojo ir veterinaro paslaugas. Vietiniai pasakojo, kad septintajame dešimtmetyje gyvenvietėje pasirodė kažkoks daktaras, kuris gydė žmones ir galvijus, o taip pat dirbtinai apvaisindavo moteris.
Buvęs Kandido Godoi meras ir gydytojas Anencia Flores da Silva, bandęs įminti „dvynių miesto“ paslaptį, apklausė šimtus gyventojų ir išsiaiškino, kad paslaptingas daktaras prisistatė Rudolphu Weissu. „Jis vaikščiodavo iš namų į namus pas moteris, kurios turėjo išsiplėtusias venas, ir duodavo joms kažkokio skysčio arba tablečių. Visi liudininkai patvirtino, kad iš pacientų jis imdavo kraujo“, – pasakojo A.Flores da Silva.
Fermeriui Aloisi Finkleriui daktaras prisistatė veterinaru. „Jis klausinėdavo, ar mūsų galvijai neserga, prašė nesijaudinti ir žadėjo juos išgydyti. Jis atrodė gerai išauklėtas ir kilnus žmogus“, – pasakojo vyras.
Paslaptingą daktarą prisimena ir kitas fermeris Leonardo Boufleras: „Jis vaikščiojo nuo fermos prie fermos ir tikrino galvijus, o sergančius skiepijo. Jis pasakojo apie dirbtinį karvių ir žmonių apvaisinimą, kuris tais laikais mums atrodė neįmanomas.“
Mirties Angelas įgyvendino svajonę
Istorikas J.Camarasa knygoje „J.Mengele: Mirties Angelas Pietų Amerikoje“ iškėlė versiją, kad iš Europos pabėgęs nacių gydytojas tęsė savo eksperimentus su žmonėmis Pietų Amerikoje. „Kandido Godoi galėjo būti laboratorija, kurioje J.Mengele pagaliau įgyvendino savo svajonę sukurti šviesiaplaukių ir mėlynakių arijų rasę“, – knygoje teigia mokslininkas.
„Gydytojas lankydavo nėščias moteris, duodavo joms kažkokių naujų vaistų, kalbėjo apie dirbtinį žmonių apvaisinimą, apie tai, kad toliau dirba su gyvuliais ir kad jo karvės atsiveda vyriškos lyties dvynius“, – toliau rašo J.Camarasa.
Pirmas dvynių bumas miestelyje buvo užfiksuotas 1963 m. – kaip tik tuo metu, kai ten darbavosi paslaptingas gydytojas. Šiandien Kandido Godoi pelnytai yra vadinamas dvynių miestu. Toks užrašas yra netgi ant kelio ženklo, kuris sveikina atvykstančius. Mieste taip pat yra specialus muziejus – Dvynių namai.
Siaubingi gydytojo eksperimentai
Nuo 1943 m. iki 1945 m. dirbdamas gydytoju Aušvico koncentracijos stovykloje, J.Mengele pražudė tūkstančius kalinių. Jis siuntė į dujų kameras vaikus, kurie buvo žemesnio ūgio. Kartą viename stovyklos korpuse paplitus šiltinei, jis įsakė nužudyti visas 750 jame gyvenusių moterų.
Stovėdamas platformoje su baltu apsiaustu ir baltomis rankovėmis ir skirstydamas atvykusius kalinius į kairę ir į dešinę, J.Mengele atrodė kaip angelas. Todėl koncentracijos stovykloje jis buvo pramintas Mirties angelu.
Aušvice J.Mengele tyrinėjo paveldimumo fenomeną, siekdamas padidinti arijų moterų vaisingumą. Eksperimentams jis naudojo stovyklos kalinius. Gydytoją ypatingai domino dvyniai, jie buvo apgyvendinami specialiuose barakuose. J.Mengele dvyniams perpildavo kraują, persodindavo organus, darė lyties keitimo operacijas, vertė seseris gimdyti vaikus nuo brolių. Į Mirties Angelo rankas Aušvice pateko maždaug 3000 dvynių. Eksperimentus išgyveno vos 200.
1945 m. pradžioje sovietams užėmus Aušvicą J.Mengele paspruko, trumpai padirbo dar keliose stovyklose, bet karui artėjant prie pabaigos jis nusprendė nuo teisingumo bėgti už Atlanto. Vienas labiausiai ieškomų nacių karo nusikaltėlių kurį laiką slapstėsi Argentinoje, apsimetęs ūkininku. Tačiau kai Izraelio agentai šioje šalyje suėmė kitą nacių nusikaltėlį, Holokausto architektu vadinamą Adolfą Eichmanną, gydytojas buvo priverstas ieškotis naujo prieglobsčio. Jis išvažiavo į Paragvajų, o po to – į Braziliją. Čia jis mirė 1979 m., išvengęs teisingumo.
Naujausi komentarai