Pereiti į pagrindinį turinį

Ėmėsi veiksmų: už vėlavimą į pamoką – bauda

2024-12-05 11:11

Ar anksčiau visada laiku eidavote į mokyklą ir niekada jos nepraleidinėjote? Viena Vokietijos gimnazija ėmėsi radikalių veiksmų prieš vėlavimą.

Ėmėsi veiksmų: už vėlavimą į pamoką – bauda
Ėmėsi veiksmų: už vėlavimą į pamoką – bauda / E. Ovčarenko / BNS, Vytauto Liaudanskio nuotr.

Nuo šių mokslo metų pradžios Niurnbergo Diurerio gimnazijos mokiniams gresia penkių eurų bauda, jei jie nuolat vėluos arba praleis pamokas.

„Manau, kad ši priemonė labai gera, nes tikrai yra vaikų, kurie niekaip neišmoksta laiku ateiti į pamokas“, – teigė moteris.

„Atrodo, kad tai nebloga idėja. Mano nuomone, penki eurai nėra suma, kuri jus sužlugdytų, manau, kad bus gerai. Jie tiesiog turėtų ateiti laiku, tiesiog atsikelti anksčiau“, – aiškino pašnekovas.

LNK stop kadras.

„Tenka prisipažinti, kad pati dažnai vėluodavau. Manau, kad jei tai būtų egzistavę tais laikais, man būtų tekę daug mokėti. Todėl gerai, kad jau nebesimokau mokykloje“, – kalbėjo pašnekovė.

Nauja taisyklė taikoma tik vyresnių klasių mokiniams, nes būtent dėl jų kyla daugiausia problemų. Kai kurie mokiniai per tris mėnesius į pamokas vėlavo net 20 kartų. Mokyklos direktoriaus nuomone, bauda skirta ne tiems, kurie pavėlavo vieną kartą, o tiems, kurie nuolat vėluoja.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Dėl to buvo diskutuota su klasių auklėtojais, su mokyklos socialine pedagoge, su tėvais. Mokiniams rašydavo papeikimus, bet jei tai nepadėdavo, paskutine priemone tapo bauda.

„Bauda šioje mokykloje skiriama ne iš karto. Tik jei problemos kaupiasi. kai ateina laikas, tai tikrai teisinga. Tėvai privalo užtikrinti, kad jų vaikai laiku ateitų į pamokas. Tikiuosi, kad tada jie pasakys savo vaikams: jūs sumokėsite iš savo kišenpinigi". Tikiuosi, kad tėvai už tai nemokės, o vaikai pajus nuostolių“, – nurodė mokytojas, Vokietijos mokytojų sąjungos pirmininkas Stefan'as Düll'as.

Iš tikrųjų ne taip svarbu, ar baudą moka tėvai, ar mokiniai, atrodo, kad ji veiksminga. Pradiniame nuolat vėluojančių mokinių sąraše buvo 30 pavardžių, dabar liko tik 10. Tačiau ir tiems mokiniams baudos skirtos tik kelis kartus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Aha nu jo

Ne su pasekmem kovot reikia, o su priezastim. Kodel vaikai veluoja?
0
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų