Europos Sąjungos klimato kaitos tarnyba „Copernicus“ nurodė, kad pernai pasauliniu mastu užfiksuotos temperatūros nusileido tik 2016-aisiais užfiksuotoms temperatūroms.
Tarnyba pažymi, kad 2016-aisiais buvo stipresnis El Ninjo reiškinys, paprastai papildomai pakeliantis vidutinę pasaulio temperatūrą, neskaitant klimato kaitos poveikio.
Vidutinė temperatūra pernai buvo tik keliomis šimtosiomis laipsnio dalimis mažesnė už 2016 metų temperatūrą.
Penkeri pastarieji metai buvo šilčiausiai per visą stebėjimų istoriją, o 2010–2019 metų periodas buvo šilčiausias dešimtmetis per stebėjimų istoriją, nurodė „Copernicus“.
Pasaulinė temperatūra 2019 metais buvo 0,6 Celsijaus laipsnio didesnė už 1981–2010 metų vidurkį. Žemės temperatūra pastaruosius penkerius metus buvo 1,1–1,2 Celsijaus laipsnio aukštesnė palyginti su laikais iki pramonės revoliucijos.
Praėję metai buvo šilčiausi Europoje per visą istoriją.
„2019-ieji buvo dar vieni išskirtinai šilti metai, iš tikrųjų antri šilčiausi pasaulyje mūsų duomenų bazėje, ir daug atskirų mėnesių buvo rekordiniai“, – sakė „Copernicus“ vadovas Carlo Buontempo (Karlas Buontempas).
Tarnyba taip pat nurodė, kad 2019-aisiais atmosferoje taip pat didėjo anglies junginių koncentracijos.
Tikslūs atmosferos temperatūros matavimai buvo pradėti maždaug nuo 1880 metų, tačiau ilgą laiką jie nebuvo vykdomi pasaulio mastu.
Naujausi komentarai